Національна академія
керівних кадрів культури
і мистецтв

Кафедра режисури та акторської майстерності

КАФЕДРА СЦЕНІЧНОГО ТА АУДІОВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА - Хоролець Лариса Іванівна

Хоролець Лариса Іванівна

Професор, завідувач кафедри,
народна артистка України.

детальніше

ХОРОЛЕЦЬ ЛАРИСА ІВАНІВНА

ЗАВІДУЮЧА КАФЕДРОЮ РЕЖИСУРИ ТА АКТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

актриса театру та кіно, драматург, перший Міністр культури Незалежної України, Народна артистка України, доцент, член, член Національної спілки письменників України, Національної спілки театральних діячів України, Національної ради Конгресу Української інтелігенції, співголова товариств "Україна-Росія", "Україна-Австрія", співзасновниця Українського фонду культури та Києво-Могилянської академії.

lhorolets@dakkkim.edu.ua

Найменування дисциплін, які викладає:

·      акторська майстерність,
·      сценічна мова,
·      режисура

Передає студентам професійні знання і уміння на підставі величезного власного акторського, режисерського досвіду, а також непересічного досвіду служіння Державі та громадської діяльності.

ОСВІТА

1966 — Київська СШ №117 ім. Л. Українки (із золотою медаллю); Київська музична школа по класу фортепіано і бандури; Народна консерваторія по класу вокалу; 1970 — Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого, фах — актриса драми і кіно (з відзнакою).

НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

НАРОДНА АРТИСТКА УКРАЇНИ – 1988, Уд.№288

ДОЦЕНТ – 2019, АД№002268

ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ ТА НАГОРОДИ

Орден княгині Ольги (2008), Почесна грамота Кабінету Міністрів України.

Літературно-мистецькі премії: М. Островського, І. Нечуя-Левицького, І. Кошелівця, Л. Бразова, Міжнародна премія "Дружба", Друга премія на Всесоюзному конкурсі на кращу п’єсу про молодого сучасника (1975), "Заслужена артистка України" (1979), "Народна артистка України" (1988), відзнака Міжнародного академічного рейтингу популярності та якості "Золота Фортуна" — орден "Слава на вірність Вітчизні" ІІІ ст. (2003).

КАР’ЄРА:

1956-1971 — к/с ім. О. Довженка, артистка; 1970-1973 — Літературний театр "Слово" при Спілці письменників України, артистка; 1973-1998 — Національний академічний український драматичний театр ім. І. Франка, артистка; 1991-1992 — Міністр культури України; 1991-1996 — Шевченківський комітет з присудження Державних премій України, заступник голови; 1993-1998 — Центр "Український дім" при Кабінеті Міністрів України, генеральний директор; 1993-1997 – старший викладач кафедри теорії, історії культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; 1998-1999 – професор кафедри телебачення та старший викладач кафедри РЕМС Київського Національного університету культури і мистецтв; 1998-2004 — радник Посольства України в Німеччині; 2003-2007 – доцент кафедри теорії та історії культури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;  2004-2012 — радник з гуманітарних питань Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;  2012 — 2014 - художній керівник Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва; з 2014 - 2018 професор кафедри режисури драматичного театру та акторського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, з вересня 2016 -  завідуюча кафедрою сценічного та аудіовізуального мистецтва (нині - Режисури та акторської майстерності) Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

ІНФОРМАЦЯ ПРО ОСНОВНІ ПРОФЕСІЙНІ ДОСЯГНЕННЯ:

Хоролець Л.І. — актриса, драматург, державний діяч, перший Міністр культури незалежної України.

1) Ролі у фільмах к/с ім. О. Довженка: "Партизанська іскра" (О. Гончар), "Кров людська — не водиця" (М. Стельмах), "Сашко" (Л. Смілянський), "Морська чайка", "Між добрими людьми" (Ю. Збанацький), "Незабутнє" (О. Довженко), "Серце Бонівура", "Софія Грушко" (В. Собко); "Укртелефільм": Мирослава — "Чотири броди" (М. Стельмах).

2) Літературний театр "Слово" при Спілці письменників України, радіо та телебачення, автор і виконавиця: літературні композиції: "Сім струн" (Л. Українка), "Стрибожий дарунок" та "Грішниця" (Л. Мартович), "Григорій Сковорода", "Вишневий сміх" (О. Вишня), "Слово про вірність" (П. Автомонов); музично-драматичні композиції за творами П. Тичини, В. Сосюри, Л. Бразова, В. Симоненка, Б. Олійника, І. Драча, Л. Костенко, Д. Павличка, А. Косматенка та ін.

3) Головні ролі у Національному академічному українському драматичному театрі ім. І. Франка: Оленка ("Голубі олені", "Кравцов" О. Коломієць), Анна ("Украдене щастя" І. Франко), Галя ("Майська ніч" М. Гоголь), Софія ("Безталанна" І. Карпенко-Карий), Долорес ("Камінний господар" Л. Українка), Олеся ("Незабутнє" О. Довженко), Галинка ("Срібна павутина" О. Коломієць), Наталія ("Васса Желєзнова" М. Горький), Оксана ("Загибель ескадри" О. Корнійчук), Марта ("Благочестива Марта" Тірсо де Моліна), Ребека ("Росмерсгольм" Г. Ібсен), Вона ("Камінь на камені" А. Гьонц). Місіс Калвер ("Верная жена" С.Моем) у київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Айріс («Дівчинка в акваріумі для золотої рибки») в академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір’я».

4) На посаді Міністра культури ініціювала та брала безпосередню участь: у розробці і втіленні програм по створенню національно-культурних пріоритетів; у створенні "Основ законодавства про культуру", законів "Про музеї", "Про бібліотечну справу", "Про авторське право", Національно-культурних заповідників, Національного реєстру культурних цінностей, Державної комісії по поверненню історичних та культурних цінностей в Україну; в налагодженні прямих контактів із державами світу, укладанні 11-ти угод про культурне співробітництво, проведенні Днів культури Німеччини, Франції та ін. в Україні та Днів української культури в Японії, Польщі, ФРН; у створенні осередків державотворчих процесів України, зокрема Центру "Український дім" в м. Києві, Відні (Австрія), Москві (Росія) та Полтаві.

5) Як генеральний директор Центру "Український дім" при Кабінеті Міністрів України розробила концепцію та створила цей поліфункціональний заклад, брала безпосередню участь в організації і проведенні днів культури Франції, Кореї, Китаю та ін., наукових симпозіумів, концертів майстрів мистецтв, фестивалів народної творчості, кінотижнів, художніх, образотворчих та документально-публіцистичних виставок, присвячених значущим подіям у житті держави; розробці та здійсненні партнерських програм у галузі культурної співпраці міст-побратимів, зокрема Києва і Мюнхена, Полтави і Штутгарта (Остфільдерн, Фільдерштадт, Ляйнфельден-Ехтердінген).

6) Як радник Посольства України в Німеччині брала безпосередню участь в підготовці та проведенні: засідань Змішаної українсько-німецької комісії (завдяки одному з них було збережено кафедру україністики в м. Грайфсвальд, Німеччина), Днів культури України у ФРН, культурної програми України на Міжнародній виставці "ЕКСПО — 2000" (Німеччина, м. Ганновер), українсько-німецьких конференцій "Стан і перспективи співпраці між українськими і німецькими вищими навчальними закладами", українсько-німецької конференції "Освіта і наука в німецько-українських відносинах", українських програм у рамках міжнародних кінофестивалів "Берліналє" та "Go East", на яких за цей час неодноразово відзначалися українські митці, річниць Незалежності України, Шевченківських днів, заходів до 80-річчя Українського Вільного університету в м. Мюнхені (Німеччина), святкувань з нагоди річниць Лесі Українки, заходів до 70-х роковин голодомору в Україні 1932-1933, Днів культури Німеччини в Україні 2003, встановленні пам’ятної дошки Олександру Довженку в м. Берліні (Німеччина).

7) За п’єсами Л. Хоролець "Сирени", "Мені тридцять", "Третій" та "На вулиці Електричній" були поставлені вистави в київських, Закарпатському та Івано-Франківському музично-драматичних театрах, театрі м. Братислава (Словаччина); Опубліковані: автор сценаріїв і п’єс: "Сирени", "На вулиці Електричній", "Мені тридцять", "Третій", "В океані безвісті"; автор і ведуча радіо- і телепередач "На добраніч, діти", "Шкільний екран", "Дивосвіт", "Педагогічні роздуми", серія "Лицарі революції", "Дійові особи та виконавці", "Театр перед мікрофоном", "Основа".

8) В якості режисера і педагога здійснила постановки вистав: "Сповідь" (за історичним романом Ліни Костенко "Маруся Чурай" 2015р), "Одержима" Лесі Українки 2016 р., "Чотири пори життя" (за романом Марії Матіос 2016 р.)

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ: (публікації та дослідження)

Наукові статті:

1) Слово мовлене: значення слова в акторській практиці/Л. Хоролець//Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені ІК Карпенка-Карого.-2016.-Вип. 19.-С. 36.-Режим доступу: http://nbuv. gov. ua/UJRN/Nvkkarogo_2016_19_7 2016

2) Художня атмосфера спектаклю/Л.Хоролець//Журнал Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури.-2016/  Номер 36 Стор. 225-234

3) Способи словесної дії: розвиток ідей К. С. Станіславського в практиці П. М. Єршова/Л.Хоролець//Журнал Мистецтвознавчі записки.-2016.-Вип.30. Стор. 209-216

4) НА СТОРОЖІ СЛОВА У ВИКОНАВСЬКІЙ ПРАКТИЦІ/Л.Хоролець// Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – 2017. Том 1, номер 3, стор.84-89

5) Про вплив способу дії на інтонаційний хід сценічного мовлення актора/Л.Хоролець// Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – 2019. Номер 1, стор.277-281

6) МОРАЛЬНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА ЧЕРЕЗ УКРАЇНСЬКЕ СЛОВО/Л.Хоролець// Матеріали конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації. Зб. наукових праць / Київ: НАКККіМ, 2019. Стор.201-206

7) ДЕЯКІ ЗАУВАГИ ЩОДО НАГАЛЬНОСТІ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ДОМУ В НІМЕЧЧИНІ/Л.Хоролець// Матеріали конференції

Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Київ: НАКККіМ, 2020, Стор. 204-2010

8) ЛЮДМИЛА ШЕВЧЕНКО –УНІКАЛЬНА ПОСТАТЬ МИСТЕЦЬКОГО ЧИНУ/Л.Хоролець, І.Швець// Матеріали конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІстоліття: творчі діалоги». Зб. наукових праць / Київ: НАКККіМ, 2020. Стор.211-218

9) РЕЖИСУРА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЇ/Л.Хоролець, Я.Луга// Матеріали конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІстоліття: творчі діалоги». Зб. наукових праць / Київ: НАКККіМ, 2020. Стор.328-338

10) ІВЕНТ ЯК ІНСТРУМЕНТ СТВОРЕННЯ КУЛЬТУРНОГО ПРОДУКТУ В ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕК// Л.Хоролець, К.Палій/ Матеріали конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІстоліття: творчі діалоги». Зб. наукових праць / Київ: НАКККіМ, 2020. Стор. 438-442

Виняткове явище – драматург Олексій Коломієць

/Л.Хоролець// Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: МатеріалиЧотирнадцятої Міжнарод. наук.-творчої дистанц. конф., Київ, 23 жовтня 2020р.Київ: НАКККіМ, 2020. 224с. URL: https://nakkkim.edu.ua/science/vidannya-akademiji Стор. 76-79

11) ПРОБЛЕМАТИКА ТЕАТРАЛЬНИХ ПОСТАНОВОК ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ НА СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІ/Л.Хоролець// Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв– 2021. Номер 1, стор.209-215

Методичні рекомендації: 

1) Сценічна мова : методичні рекомендації до практичних занять для студентів І–ІІ курсів освітнього рівня «Бакалавр» спеціальності 026 «Сценічне мистецтво» / розроб. Хоролець Л.І. Київ : НАКККіМ, 2018 р. 27 с.

Кафедра режисури та акторської майстерності – це колектив однодумців, що завдяки своєму високому творчому та науково-педагогічному потенціалу забезпечує підготовку професійних кадрів у сфері театрального та видовищного мистецтва, реалізує інноваційні мистецькі проєкти та організовує творчі виступи.

В компетенцію випускника-режисера ОР «бакалавр» входить сценарна розробка та постановка театралізованих видовищ, свят, шоу-програм, вистав, концертів. Він може організовувати роботу творчих колективів, здійснювати продюсування мистецьких проєктів; завідувати молодіжними центрами дозвілля; керувати самодіяльними театральними об'єднаннями, студіями, творчими майстернями, будинками культури; здатний успішно працювати в кіно, на телебаченні та радіо.

Випускники спеціалізації «Режисер» ОС «магістр» можуть працювати як головний режисер, головний режисер-постановник, головний художній керівник; директор творчо-виробничого обʼєднання, установи культури (кінотеатру, театру, кіностудії); викладач вищого навчального закладу; науковий співробітник.

Випускник-актор ОР «бакалавр» здатен виконувати різноманітні ролі в театрі, кіно, на естраді; працювати диктором та ведучим на телебаченні та радіо; реалізовуватись в галузі озвучення і дубляжу; вести концерти, творчі вечори, шоу-програми; весілля, вечірки, «корпоративи»; виступати як артист розмовного жанру, конферансьє, читець, імітатор; працювати  як асистент режисера, керівник студії за видами мистецтва та художньої творчості, організатор ритуалів і урочистостей, розпорядник палацу одружень.

Бакалавр

 • режисура
 • акторська майстерність

Магістр

 • режисура
 • акторська майстерність

Контакти:

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7.
Телефони: (044) 280 11 17, (067) 100-04-89
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сторінка у соціальній мережі Facebook:

МАТЕРІАЛИ З АКРЕДИТАЦІЇ ОП «АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 026 «СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО»

Відомості про самооцінювання освітньої програми "Акторська майстерність"
Навчальний план підготовки здобувачів вищої освіти галузь знань 02 Культура і мистецтво спеціальність 026 Сценічне мистецтво денна форма навчання
Навчальний план підготовки здобувачів вищої освіти галузь знань 02 Культура і мистецтво спеціальність 026 Сценічне мистецтво заочна форма навчання
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «Акторська майстерність» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Розклад роботи експертної групи

УВАГА!

Кафедра режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв запрошує усіх бажаючих учасників освітнього процесу завітати на відкриту зустріч із членами експертної групи з проведення акредитаційної експертизи освітньої програми "Акторська майстерність".
Зустріч відбудеться у форматі відео конференції.
Мета: Обговорення оптимальних шляхів щодо підготовки високопрофесійних фахівців у галузі сценічного мистецтва (акторська майстерність).
Час: 04 жовтня 2021, 17.30-18.00

Підключитись до конференції Zoom: https://www.google.com/url?q=https://us04web.zoom.us/j/73951779149?pwd%3DUmQzZkpWd25Ma2d1d1I5b09nSjlSQT09&source=gmail&ust=1633094788350000&usg=AFQjCNF77Iq4ZsxDoPn6MrL-mDT2Ighkvw">https://us04web.zoom.us/j/73951779149?pwd=UmQzZkpWd25Ma2d1d1I5b09nSjlSQT09
Ідентифікатор конференції: 739 5177 9149
Пароль: 2021

МАТЕРІАЛИ З АКРЕДИТАЦІЇ ОП «РЕЖИСУРА» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 026 «СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО»

 УВАГА!

Кафедра режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв запрошує усіх бажаючих учасників освітнього процесу завітати на відкриту зустріч із членами експертної групи з проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Режисура».
Зустріч відбудеться у форматі відео конференції.
Мета: Обговорення оптимальних шляхів щодо підготовки високопрофесійних фахівців у галузі сценічного мистецтва (режисура).
Час: 11 жовтня 2021 року 16.00 – 17.40.
Підключитись до конференції Zoom: https://us02web.zoom.us/j/85083329171?pwd=NW1VbnlFRjVsNWQzeXlkV3h2Vmt2Zz09
Ідентифікатор конференції: 850 8332 9171

Пароль: 2021

 

ВІДГУКИ - РЕЦЕНЗІЇ НА ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ «АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

ВІДГУКИ - РЕЦЕНЗІЇ НА ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ «РЕЖИСУРА» ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

СИЛАБУСИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ 026 СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО
ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОП «АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ»

РОБОЧІ ПРОГРАМИ

СИЛАБУСИ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН СПЕЦІАЛЬНОСТІ 026 СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО
ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО (МАГІСТЕРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОП «РЕЖИСУРА»

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ «АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» ТА «РЕЖИСУРА» СПЕЦІАЛЬНОСТІ 026 «СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО»

Запрошуємо роботодавців, представників професійної спільноти та академічних кіл, здобувачів вищої освіти, випускників, всіх зацікавлених осіб взяти участь в обговоренні проєктів освітніх програм «Акторська майстерність» та «Режисура» спеціальності 026 «Сценічне мистецтво» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти для вступників 2021-2022 н.р.
Інформуємо учасників опитування, що в основу проєктів освітніх програм покладені положення відповідних Стандартів вищої освіти, якими визначені ключові компетентності та програмні результати навчання. Зауваження та пропозиції щодо змісту, форм та методів навчання за освітніми програмами спеціальності 026 «Сценічне мистецтво» просимо надсилати на офіційну електронну пошту кафедри режисури та акторської майстерності НАКККіМ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ»

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА "РЕЖИСУРА"

Кафедра режисури та акторської майстерності (промо ролик)

Кафедра режисури та акторської майстерності (рекламний ролик)

Кафедра режисури та акторської майстерності (рекламний ролик 2)

ДИСЦИПЛІНИ КАФЕДРИ:

МАТЕРІАЛИ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН,
ПЕРЕДБАЧЕНИХ НАВЧАЛЬНИМИ ПЛАНАМИ НА 2021-2022 Н.Р.

Акторський тренінг
Ведучий обрядових дій
Вокальні жанри в сценічній діяльності
Грим

Історія кіномистецтва
Масові ігри та свята
Методика підготовки масових свят
Мистецтво ведучого концертів
Мистецтво конферансу
Основи акторської майстерності

Режисура естрадного номера
Режисура та драматургія обрядів
Робота режисера з артистом естради
Сценографія
Творча майстерня актора
Творча майстерня режисера
Тенденції розвитку драматургії

Образні структури сучасної драматургії
Сучасна музика в сценічному мистецтві
Методика проведення спортивно-видовищних заходів
Сучасна естрадна музика
Музично-сценічне мистецтво ХХ ст.-ХХІ ст.

ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА

 

«РЕЖИСУРА» бакалаврського рівня
«РЕЖИСУРА» бакалаврського рівня
«РЕЖИСУРА» магістерського рівня
«АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» бакалаврського рівня
«АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНІСТЬ» магістерського рівня

РЕЦЕНЗІЇ-ВІДГУКИ

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД:

Садовенко Світлана Миколаївна

САДОВЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

Заступник завідувача, професор кафедри режисури та акторської майстерності,
доктор культурології, кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник,
заслужений діяч мистецтв України, член Асоціації діячів освіти та виховання та Асоціації діячів естрадного мистецтва Національної всеукраїнської музичної спілки України

САДОВЕНКО СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА

Професор, заступник завідувача кафедри режисури та акторської майстерності, доктор культурології, кандидат педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник, заслужений діяч мистецтв України, член Асоціації діячів освіти та виховання та Асоціації діячів естрадного мистецтва Національної всеукраїнської музичної спілки України.

Дослідник у сфері української народної художньої культури, музичного фольклору, продюсерської діяльності, іміджу, формування музичних та вокальних здібностей у дітей дошкільного й шкільного віку та студентської молоді.

Автор понад 200 наукових та науково-методичних праць. Організатор, упорядник і науковий редактор підсумкових збірок матеріалів науково-практичних конференцій.

Куратор Міжнародної науково-практичної конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття».

Керівник та член журі Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка.

«Жінка року» у номінації «Жінка Педагог» (2019). Володарка почесної статуетки «100 успішних українців» 2019 та 2020 років за версією журналу Ukrainian People. Член ВГО «Поступ жінок-мироносиць», «Мистецького спецназу», «Народної філармонії», член Національної ради жінок України та Київської міської Спілки жінок.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Найменування дисциплін:

-     «Музика в театрально-видовищних дійствах».
-     «Елементарна теорія музики».
-     «Аналіз музичних творів».
-     «Сучасна естрадна музика».
-     «Музика в аудіовізуальних жанрах».
-     «Елементарна теорія музики та аналіз музичних форм».
-     Наукове керівництво дипломними роботами.
-     Керівництво виробничою та переддипломною практиками.
-  Наукове керівництво аспірантами та здобувачами наукових ступенів.

ОСВІТА

Суджанське музичне училище (1983, диплом з відзнакою), спеціальність «Фортепіано»;

Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка (1989, диплом з відзнакою), спеціальність «Музика»;

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (2020, диплом з відзнакою), спеціальність «Музичне мистецтво», кваліфікація «Музикознавець, викладач музичних дисциплін».

НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

кандидат педагогічних наук (2007). Тема дослідження: «Методика формування музичних здібностей у дітей дошкільного віку (на матеріалі українського фольклору)» (спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання);

доктор філософії (Ph. D) (2008);

старший науковий співробітник зі спеціальності теорія та методика музичного навчання (2010);

доцент кафедри теоретичної, прикладної культурології і музикознавства (2012);

доктор культурології (2021). Тема  дослідження: «Хронотоп української народної художньої культури : взаємозв’язок традицій та інновацій» (спеціальність 26.00.01 – теорія та історія культури).

ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ ТА НАГОРОДИ

заслужений діяч мистецтв України (2019).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ: (публікації та дослідження)

Монографії:

Садовенко С. М. Хронотопи аксіосфери української народної художньої культури: Монографія. Київ: НАКККіМ, 2019. 356 с. Режим доступу: http://elib.nakkkim.edu.ua/xmlui/bitstream/handle/123456789/254/%20%20%20%20%20%20%20%20%20_%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20_2019.pdf?sequence=1

Садовенко С. М. Українська культура: сучасний дискурс // Українська культура: дискурси і дискусії ХХІ століття : монографія / Наук. ред. В.Д. Шульгіна, С. М. Садовенко; відп. за вип. І. В. Кузнєцова: Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв; Український центр культурних досліджень. Київ : НАКККіМ, 2012. С. 14–26.

Садовенко С. М. Концепт «хронотоп» у просторі культурології // Синергетична парадигма простору культури: монографія / Наук.-ред. колегія: В. Д. Шульгіна (наук. ред.), І. В. Кузнєцова (наук. ред., відп. за вип.), О. В. Яковлев (упоряд.). Київ; НАКККіМ, 2014. С. 63–78.

Методичні рекомендації, літературно-художні видання:

Садовенко С. М. Радуйсь, земле, Коляда іде! Українські колядки і щедрівки. Літературно-художнє видання / Автор-упорядник Світлана Садовенко. Київ: ТОВ «Видавничий дім «Професіонал», 2020. 48 с.

Садовенко С. М. Методичні рекомендації до пісенних творів // Ружин З. В., Колодуб Л. М., Колодуб Ж. Ю., Садовенко С. М. Сяють весело зірки. Колядки та щедрівки для виконання жіночими та мішаними хорами або ансамблевими колективами без інструментального супроводу (a capella) на вірші Зої Ружин, музику Левка й Жанни Колодубів, з методичними рекомендаціями до пісенних творів Світлани Садовенко. Київ : ТОВ «Іміж Принт», 2017. С. 59–73.

Садовенко С. М. Дивосвіт українського музичного фольклору: Методичні рекомендації з музично-естетичного навчання і виховання дітей дошкільного віку засобами українського дитячого музичного фольклору. Київ : ДАКККіМ, 2009. 68 с.

 

Навчальні посібники:

Садовенко С. М. Світ фольклору: Український дитячий музичний фольклор як засіб формування музичних здібностей дітей дошкільного віку // Науково-методичний посібник. Київ : КТ «Київська нотна фабрика», 2007. 332 с.

Садовенко С. Розвиток музичних здібностей засобами українського фольклору: Навчально-методичний посібник. Київ : Шк. світ, 2008. 128 с. (Б-ка «Шк. світу»).

Садовенко С. М. (у співав.). Пам’ятка-запитальник на допомогу збирачам традиційної культури на Україні: Методичні рекомендації. Київ : ДАКККіМ, 2009. 120 с.

Садовенко С. М. (у співав.) Пам’ятка-запитальник на допомогу збирачам української усної народнопоетичної творчості: методичні рекомендації. [Вид. 2-ге / перероб. з 1-го вид. та доп.]. Київ : НАКККіМ, 2010. 140 с.

Садовенко С. М. Виховання народною казкою: методичний посібник. Київ : Шк. світ, 2011. 128 с. (Бібліотека «Шкільного світу»).

Садовенко С. М. (у співав.). Порадник для збирачів фольклору: на допомогу працівникам культури: Науково-методичний посібник [за заг. ред. Садовенко С.М.] / Світлана Садовенко, Зоя Босик.. Київ : ТОВ «Сталь», 2011. 500 с.

 

Наукові статті:

Статті у наукових фахових виданнях, затверджених МОН України як фахові за напрямом «культурологія», що індексуються у міжнародних науково-метричних базах даних

Садовенко С. М. Фольклоризм як явище художньої культури // Культурологічна думка : щорічник наук. праць. Київ : Інститут культурології Національної академії мистецтв України, 2016. № 10. С. 68–75.

Садовенко С. М. Образ ідеальної світобудови в українській народній художній культурі: колядки, щедрівки / Культурологічна думка : щорічник наук. праць. Київ : Інститут культурології Національної академії мистецтв України, 2017. № 11. С. 164–170.

Садовенко С. М. Українська народна художня культура в контексті наукового знання: культурологічні аспекти концептуалізації. Частина ІІ (продовження) // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури: [зб. наук. праць; вип. ХХХХ]. Київ: Міленіум, 2018. С. 46–59.

Садовенко С. М. Творчий діалог та перехресні взаємовпливи у співпраці естрадного артиста вокаліста і звукорежисера/саунд-дизайнера в сучасних умовах соціокультурної реальності // Мистецтвознавчі записки: зб. наук. праць. Вип. 37. Київ: ІДЕЯ ПРИНТ, 2020. С. 234–241. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Mystetstvoznavchi_zapysky/Z_37.pdf 

Статті у наукових фахових виданнях, затверджених МОН України як фахові за напрямом «культурологія», що індексуються у міжнародній науково-метричній базі даних Web of Science

Садовенко С. М. Клубні заклади як важливий чинник становлення і розвитку культури регіонів України: функції та форми діяльності // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : [Наук. журнал]. Київ : Міленіум, 2015. №1. С. 42–50.

Садовенко С. М. Дитячий музичний фольклор у просторі взаємодії національних культур // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : [Наук. журнал]. Київ : Міленіум, 2015. № 2. С. 45–51.

Садовенко С. М. Обрядовість у хронотопі радянської культури: від традиційних до новітніх утворень // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : наук. журнал. Київ : Міленіум, 2017. № 4. С. 76–83.

Статті у наукових іноземних виданнях

Sadovenko S. Axiosphere of Folk Art Culture as a Factor of Ukrainians’ Ethno-cultural Identity Saving // European Humanities Studies: State and Society, 17(1(І). Krakow, 2019. S. 194–208. Https://doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.1-I.15

Sadovenko S. Folklore as a semantic core of Ukrainian folk art culture // European Humanities Studies: State and Society, 17(1(ІІ). Krakow, 2019. S. 181–195. https://doi.org/10.38014/ehs-ss.2019.1-II.14

 

Доповіді на конференціях:

Садовенко С. М. Трансформації української народної художньої культури у просторово-часових реаліях постмодернізму: від традиції до сучасності // Мистецька освіта і культура України ХХІ століття: євро­інтеграційний вектор: Зб. матеріалів Міжн. науково-творчої конф., Одеса, Київ, Варшава, 12–13 травня 2016. Київ : НАКККіМ, 2016. С. 57–61.

Садовенко С. Н. Эволюция художественной культуры как много­векторного феномена: динамика изменений // Научный журнал «Novation», № 3, 2016, Ч. 3 (культурология). Варна: Фонд содействия научному развитию «Новация» (Болгария), 2016. С. 30–32.

Садовенко С. М. Українська народна художня культура у формуванні мистецької рефлексії майбутнього вчителя музичного мистецтва: роль, функції, особливості // Традиційна культура України ХХІ століття як складова культурної політики: сучасний стан, загрози, перспективи: Зб. наукових праць за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю, 21 жовтня 2016 р. Київ : У 2-х т., Т.І. / Український центр культурних досліджень ; заг. ред. О.А. Буценка [та ін.] ; [упор. Босик З.О. ; відп. ред. Телеуця В.В.]. Київ : НАКККіМ, 2016. 154 с. С. 137–139. Режим доступу : http://uccs.org.ua/wp-content/uploads/2018/02/tradcult2016.pdf

Садовенко С. М. Ціннісна сфера української народної художньої культури: регіональний вимір // Діалог культур: Україна – Греція: культурна політика ХХІ ст. в європейській ретроспективі: зб. праць (за матеріалами VII Міжнародної науково-практичної конференції «Діалог культур: Україна – Греція: культурна політика ХХІ ст. в європейській ретроспективі», 2016. Київ: Міленіум, 2016. С. 179–181.

Садовенко С. М. Етнонаціональне виховання як чинник формування основоположних культурних цінностей // Професійна мистецька освіта і художня культура: виклики ХХІ століття: матер. ІІ Міжнарод. наук.-практ. конф., 14-15 квіт. 2016 р. Київ: Київ. Ун-т ім. Б. Грінченка, 2016. 752 с. С. 142–154.

Садовенко С. М. Багатогранність продюсерської діяльності: формування громадянського суспільства (за підсумками проведення VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття») // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: формування громадянського суспільства. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип.: С.М. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2016. 428 с. С. 6–12.

Садовенко С. М. Імідж як маніфестація культури і успішності людського життя // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: формування громадянського суспільства. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип.: С. М. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2016. 428 с. С. 54–58.

Садовенко С. М. Рецепція ідеального світотворення в українських колядках та щедрівках // Національні культури у глобалізованому світі: зб. матеріалів Всеукр. Наук.-практич. конф., м. Київ, 6-7 квітня 2017 р. Київ : КНУКіМ, 2017. 439 с. С. 279–283.

Садовенко С. М. Українська народна художня культура як основа формування української державності: історія, досвід, перспективи // Культура як основа формування української державності: історія, досвід, перспективи: збірник матеріалів ІІ Міжнародної науково-творчої конференції, м. Київ, 22 серпня 2017 р. / Упор., наук. ред.: С. Садовенко; відп. за випуск: О. Стебельська. Переяслав-Хмельницький: Видавництво, 2018. 294 с. С. 110–117.

Садовенко С. М. Українська народна художня культура у поліфонії методологій // Теорія і практика актуальних наукових досліджень. Матеріали IV науково-практичної конференції (м. Дніпро, 22-23 лютого 2019 року). Херсон : Видавництво «Молодий вчений», 2019. Ч. 1. 128 с. С. 85–88. Режим доступу : http://molodyvcheny.in.ua/ua/conf/cult/archive/860/

Садовенко С. М. Міфопоетичні архетипи смислового топосу української народної художньої культури // Культурні та мистецькі студії ХХІ століття: науково-практичне партнерство: матеріали міжнародного симпозіуму, 6 червня. 2019 р. М-во культ. України; Нац. акад. кер. кадрів культ. і мистец. Київ: НАКККіМ, 2019. С. 83–84.

Садовенко С. М. «Культурна форма» та «культурний артефакт» у теоретичних модусах культурології // Традиційна культура в умовах глобалізації: синергія традиції та інновації. Матеріали наук.-практ. конференції (21-22 червня 2019 року). Харків : Друкарня Мадрид, 2019. С. 291–295.

Садовенко С. М. Збереження етнокультурної ідентичності в аксіосфері української народної художньої культури (на прикладі культуротворчої діяльності зразкового художнього колективу Театру пісні «Ладоньки») // Сучасний культурний простір у мистецтвознавчому дискурсі: Зб. матеріалів Міжн. дистанц. наук.-практ. конф., Київ, 14 листопада 2019 р. Київ : НАКККіМ, 2019. 272 с. С. 32–37.

Садовенко С. М. Фольклорна дитяча художня творчість у часі та просторі української народної художньої культури // The 6th International scientific and practical conference «Science, society, education: topical issues and development prospects» (May 10-12, 2020) SPC «Sci-conf.com.ua», Kharkiv, Ukraine. 2020. 1125 p. С. 812–818. Режим доступу : https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/SCIENCE-SOCIETY-EDUCATION_TOPICAL-ISSUES-AND-DEVELOPMENT-PROSPECTS_10-12.05.20.pdf

Садовенко С. М. Нотні записи фольклорних та народних пісень як важливе джерело збереження й вивчення української народної піснетворчості // The 9th International scientific and practical conference «Topical issues of the development of modern science» (May 6-8, 2020) Publishing House «ACCENT», Sofia, Bulgaria. 2020. 968 p. С. 737–740. Режим доступу : https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2020/05/TOPICAL-ISSUES-OF-THE-DEVELOPMENT-OF-MODERN-SCIENCE_6-8.05.20.pdf

Садовенко С. М. Аксіосфера української народної художньої культури як чинник збереження етнокультурної ідентичності у ХХІ столітті: традиції та інновації у музично-педагогічній діяльності // Мистецькі пошуки: збірник наукових праць. Випуск 7. Суми: ФОП Цьома С.П., 2017. 278 с. С. 111–119.

Садовенко С. М. Клубні заклади у формуванні культурного розмаїття дозвіллєвих практик в регіонах України ХХІ століття // Нові нерівності – нові конфлікти: шляхи подолання // Тези доповідей та виступів учасників ІІІ Конгресу соціологічної асоціації України., Харків, 12-13 жовтня 2017 року. Харків : ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2017. С. 402–403.

Садовенко С. М. Інтеграційний зв’язок навчальних дисциплін як чинник формування суб’єктно-творчої активності студентів вокальної підготовки // Трансформаційні процеси в мистецькій освіті та культурі України ХХІ століття: Зб. матеріалів Міжн. наук.-творч. конф., Одеса, Київ, Варшава, 25-26 квітня 2017 р. Київ: НАКККіМ, 2017. 300 с. С. 44–48.

Садовенко С. М. Брендинг міст як складова культурної політики України // Культурологічний альманах: Випуск 5. Культурна дипломатія: стратегія, моделі, напрями. Вінниця: ТОВ Нілан-ЛТД, 2017. 188 с. С. 162–166.

Садовенко С. М. Культурологічна інтерпретація національної специфіки у хронотопі радянської народної художньої культури: традиції та інновації // Культура – текст – особистість: українські перспективи: зб. тез доповідей Всеукраїнської наук.-теор. конф., Київ, 1–2 червня 2017 р. Київ: ІК НАМ України, 2017. 165 с. С. 149–153.

Садовенко С. М. Етнонаціональне виховання як чинник формування основоположних цінностей демократії та громадянського суспільства // Засади відродження та розвитку цивілізованого українського суспільства. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред.: С. Садовенко; відп. за випуск.: О. Стебельська. Київ: НАКККіМ, 2017. 148 с. С. 104–113.

Садовенко С.М. Традиційні та інноваційні моделі простору і часу в аксіосфері української народної художньої культури // Гуманітарний корпус: [збірник наукових статей з актуальних проблем філософії, культурології, психології, педагогіки та історії]. Випуск 14 (том 2): Матеріали ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми гуманітарних наук у дослідженнях молодих науковців» (13 грудня, 2017). Київ: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2017. 162 с. С. 93–97.

Садовенко С. М. VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: виклики та концепції сьогодення» як дієвий модус формування інституту продюсування в сучасній Україні // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: виклики та концепції сьогодення. Зб. наукових праць / Наук. ред., упор.: С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2018. 200 с. С. 5–15.

Садовенко С. М. Імідж виконавця в українському шоу-бізнесі // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: виклики та концепції сьогодення. Зб. наукових праць / Наук. ред., упор.: С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2018. 200 с. С. 49–57.

Садовенко С. М. (у співав.). Вплив музики різник напрямків і стилів на емоційно-психологічний стан людини / Садовенко С.М., Ярмолюк А. В. // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: виклики та концепції сьогодення. Зб. наукових праць / Наук. ред., упор.: С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2018. 200 с. С. 174–181.

Садовенко С. М. Міфопоетичні архетипи смислового топосу української народної художньої культури // Культурні та мистецькі студії ХХІ століття: науково-практичне партнерство: матеріали міжнародного симпозіуму, 6 червня. 2019 р. М-во культ. України; Нац. акад. кер. кадрів культ. і мистец. Київ: НАКККіМ, 2019. 403 с. С. 83–84. Режим доступу :  https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Konferencii/2019-kult-myst-studii-tezy-sympoziumu.pdf 

Садовенко С. М. (у співав.). Міжнародні конкурси та фестивалі у продюсерській діяльності сьогодення. Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «ПРОФЕСТ» / Свінціцька Ю. І., Садовенко С. М. // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації. Зб. наукових праць / Упоряд., наук. ред. С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2019. 400 с. С. 172–180. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Konferencii/2019-Diialnist_prodiusera_v_kulturno-mystetskomu_prostori_21_stolittia.pdf 

Садовенко С.М. Мюзикл у культурно-мистецькому просторі: від минулого до сучасності // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: Матеріали Дванадцятої Міжнарод. наук.-творчої інтернет-конф., м. Київ, 15 травня 2019 р. / за заг. ред. Н. Д. Бєлявіної. Київ : НАКККіМ, 2019. 139 с. С. 81–86. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Konferencii/2019_kulturno-mystecke_seredovysche_tvorchist_ta_tehnologiyi_materialy.pdf

Садовенко С. М. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв – фундатор наукового розвитку продюсерської діяльності в Україні ХХІ ст. (На прикладі проведення VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації») // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації. Зб. наукових праць / Упоряд., наук. ред. С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2019. 400 с. С. 6–17. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Konferencii/2019-Diialnist_prodiusera_v_kulturno-mystetskomu_prostori_21_stolittia.pdf 

Садовенко С. М. Електронна музика як явище художньої культури ХХ–ХХІ століть: історична ретроспектива // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації. Зб. наукових праць / Упоряд., наук. ред. С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2019. 400 с. С. 268–275. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Konferencii/2019-Diialnist_prodiusera_v_kulturno-mystetskomu_prostori_21_stolittia.pdf 

Садовенко С. М. Музика як дієвий механізм лікувального і регулятивного впливу на емоційно-психологічний стан людини // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації. Зб. наукових праць / Упоряд., наук. ред. С. Садовенко. Київ: НАКККіМ, 2019. 400 с. С. 163–171. Режим доступу : https://nakkkim.edu.ua/images/ vidannya/Konferencii/2019-Diialnist_prodiusera_ v_kulturno-ystetskomu_prostori_21_stolittia.pdf 

Садовенко С. М. «Культурна форма» та «культурний артефакт» у теоретичних модусах культурології // Традиційна культура в умовах глобалізації: синергія традиції та інновації. Матеріали науково-практичної конференції (21-22 червня 2019 року). Харків : Друкарня Мадрид, 2019. 398 с. С. 291–295. Режим доступу : https://www.cultura.kh.ua/images/documents/traditcina_kultura_2019.pdf

Садовенко С. М. Роль народної художньої культури у формуванні української державності у ХХІ столітті: взаємозв’язок традицій та інновацій // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: Матеріали Чотирнадцятої Міжнарод. наук.-творчої дистанц. конф., м. Київ, 23 жовтня 2020 р.. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 58–62.

Садовенко С. М. Осмислення української народної художньої культури на основі синтезу модерну та постмодерну // Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір : матеріали IV міжнар. наук. конф. Молодих вчених, аспірантів та магістрів, 3-4 лист. 2020 р. М-во культ. України; Нац. акад. кер. кадрів культ. і мистец. Київ: НАКККіМ, 2020. С. 93–95.

Садовенко С. М. Український народний танець у хронотопі народної художньої культури: культурологічний вимір // Особливості роботи хореографа в сучасному соціокультурному просторі : зб. матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції, Київ, 20-21 травня 2020 р. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 39–44.

Садовенко С. М. ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги» в контексті формування Інституту продюсування в сучасній Україні та знаходження творчих діалогів у сьогодення // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 5–28.

Садовенко С. М. Театральна музика: особливості, функції, ролі // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 163–169.

Садовенко С. М. Культурно-мистецький проєктний «бум» у соціокультурному просторі України ХХІ століття // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 284–288.

Садовенко С. М., Микитенко В. В. Аматорський театр літературного факультету університету третього покоління у соціокультурному просторі України ХХІ століття // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. 486 с. С. 288–296.

Садовенко С. М. Український фольклор як чинник екологічного виховання дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: на прикладі зимової обрядовості // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги. Зб. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. 486 с. С. 297–316.

Матушенко Валерій Борисович

МАТУШЕНКО ВАЛЕРІЙ БОРИСОВИЧ

Заступник завідувача кафедри режисури та акторської майстерності з творчих питань, професор,
доктор філософії, кандидат культурології, доцент,
Заслужений працівник культури України, Заслужений артист естрадного мистецтва України

Матушенко Валерій Борисович

Заступник завідувача кафедри режисури та акторської майстерності з творчих питань. професор НАКККіМ, професор кафедри, доктор філософії, кандидат культурології, доцент, Заслужений працівник культури України, Заслужений артист естрадного мистецтва України.

Почав працювати в НАКККіМ у 2000 р.

Науково-педагогічний стаж: 21 рік

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

тел. 050-683-89-40, 228-92-18.

Викладання наступних дисциплін: Режисура і драматургія обрядів, Мистецтво конферансу, Сучасна теорія і практика режисури естради, Сучасна теорія і практика естрадної діяльності актора, Методика проведення видовищ та масових свят, Режисура масово-розважальних програм, Розвиток естрадного мистецтва, Методика проведення весільних свят, Масові ігри і свята.

ОСВІТА

1976 — Київська СШ №154 Київська музична школа по класу фортепіано і бандури;

1980- Київський технікум радіоелектроніки (технік-технолог інструментального виробництва,

1990 - Ленінградський інститут водного транспорту, спеціальність – інженер-електрик

1991- Київський державний інститут ім. О.Корнейчука – режисер та ведучий масово-розважальних та відеодископрограм

НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

Кандидат культурології – 2009, ДК № 056871

Доцент – 2011, 12ДЦ № 026888

Доктор філософії – 2011, ДК № 056871

Професор НАКККіМ-2016(ПР №11. Протокол № 7 від 29.03.2016 р.)

ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ ТА НАГОРОДИ

Заслужений працівник культури України (Указ Президента України №1515 від 21.12.2004 р.)

Заслужений артист естрадного мистецтва України – Рішення № 169 від 17.02.2014 р.,

Заслужений діяч естрадного мистецтва України – Рішення № 245 від 08.05.2016 р.

КАР’ЄРА:

Творчий шлях розпочав у січні 1984 р. на Київській фірмі обрядових послуг «Свято» ведучим-розпорядником весільних свят та масово-розважальних програм. На фірмі пройшов повний шлях від ведучого без категорії до ведучого «вищої» категорії (травень 1990р.). З серпня 1989 р. працював зав. відділом УРО ВТПО «Союзтеатр» по організації та проведенню весільних свят та масово-розважальних програм. З червня 1991 р. працював директором фірми «Театралізований обряд». З грудня 1993 р. по грудень 2004 р. працював головним режисером Солом’янського району. Провів як режисер-постановник за цей період понад 200 театралізованих свят та масово-розважальних програм, за що у грудні 2004 р. отримав від Президента України почесне звання – «Заслужений працівник культури України». З вересня 2000 р. почав викладацьку діяльність в ДАКККіМ. У 2009 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Сучасне весілля в контексті української обрядової культури» та отримав диплом кандидата наук з культурології, а у 2011 р. МОН України присвоїло вчене звання – доцент та міжнародну наукову ступінь – доктор філософії. З 2010 р. є членом спілки театральних діячів України, а також членом асоціації естрадних діячів України. У травні 2013 р. вийшов з друку перший підручник для вищих навчальних закладів України з грифом МОН України – «Організація та методика проведення весільних свят». З 1 вересня 2013 р. працює на посаді професора кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва, з жовтня 2013 р. – заступник завідувача кафедри з творчих питань. У 2014 р. отримав почесне звання – «Заслужений артист естрадного мистецтва України». 29 березня 2016 р. вчена Рада НАКККіМ присвоїла Матушенку В.Б. вчене звання – «Професор НАКККіМ». 8 травня 2016 р. було присвоєно ще одне почесне звання – «Заслужений діяч естрадного мистецтва України». А взагалі за творчий період Матушенко В.Б. як режисер та ведучий поставив, організував та провів понад 2000 концертів, театралізованих масових заходів, свят, урочистостей, виставок, ювілеїв, весіль та корпоративів.

Загальний трудовий стаж – 44 роки.

Стаж роботи ведучим масово-розважальних і ігрових програм – 37 років.

Стаж роботи режисером масових свят та розважальних програм – 31 рік.

ІНФОРМАЦЯ ПРО ОСНОВНІ ПРОФЕСІЙНІ ДОСЯГНЕННЯ:

Ведучий вищої категорії – 1990;

Лауреат Міжнародного фестивалю фольклору в м. Києві в номінації – «Ведучий розважальних та ігрових програм»-1990;

Золота медаль від «Українського фонду культури» - «За високий професіоналізм», 2011

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИДАНІ ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ТА МОНОГРАФІЇ:

Монографія «Сучасне весілля в контексті української обрядової культури». Київ : Видавничий дім «Стилос», 2009. 232 с.(з іл.).

Навчальний посібник «Організація і методика проведення весільних свят» (Гриф «Рекомендовано МОН України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів» від 23.06.2011р. № 1/11-5087). Київ : НАКККіМ, 2011. 134 с.

Підручник «Організація і методика проведення весільних свят»(Гриф „Затверджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як підручник для студентів вищих навчальних закладів” від 29.12.2012 р. № 1/11-20285). Київ : НАКККіМ, 2013. 200 с.

Підручник «Розвиток естрадного мистецтва» (рекомендовано до друку Вченою Радою НАКККіМ, протокол №7 від 29.03.2016 р.). Київ : НАКККіМ, 2016. 200 с.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ: (публікації, наукові статті, дослідження, робочі програми, виступи на конференціях):

Наукові статті(за останні 5 років) :

Наукова стаття – «Основні особливості естрадного мистецтва»//Збірник наук. праць. – Київ : НАКККіМ, 2016. – С.25 – 28.

Наукова стаття - Історія виникнення мистецтва ведучого//Збірка наук. праць.- Київ : НАКККіМ, 2017. – С.123 – 126.

Наукова стаття - Концертний номер як провідний компонент естрадного мистецтва // Культура як основа формування української державності: історія, досвід, перспективи: збірник матеріалів ІІ та ІІІ Міжнар. науково-прак. конф., м. Київ, 22 серпня 2017р., 21серпня 2018р. / Упор., наук. ред..: С.Садовенко; Переяслав-Хмельницкий: ФОП Я.М.Домбровська, 2018. С. 227-237.

 Наукова стаття - Завдання та особливості сучасного естрадного мистецтва»//Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури:наук. журнал № 40. – Київ : НАКККіМ, 2018. – С.170 -179.

Наукова стаття - Календарні обряди та свята грудня місяця» // Збірка наук. праць. – Київ : НАКККіМ, 2019. – С. 109-113.

Наукова стаття – Історія виникнення та джерельна база естрадного мистецтва//Збірка наук. праць. – Київ : НАКККіМ, 2020. – С.117 – 123.

Наукова стаття – Особливості і автентичність українських весільних обрядів//Збірка наук. праць. – Київ : НАКККіМ, 2020. С. 268. – 272 с.

Авторські свідоцтва:

1. Сценарій проведення весільного свята:авторська робота (свідоцтво державного агентства України з авторських і суміжних прав ПА № 1545 від 02.11.1998 р.).

2. Сценарій телевізійної передачі для молодят «Давай одружимось» (свідоцтво Міністерства освіти і науки України державного департаменту інтелектуальної власності ПА № 3903 від 19.02.2001 р.).

3. Сценарій обряду реєстрації шлюбу для органів ЗАГС України (свідоцтво Міністерства освіти і науки України державного департаменту інтелектуальної власності № 5201 від 14.03.2002 р.).

4. Сценарій проведення масових ігор (свідоцтво Міністерства освіти і науки України державного департаменту інтелектуальної власності № 5592 від 25.06.2002 р.).

Робочі програми, навчально-методичні комплекси, методичні рекомендації (за останніх 5 років):

Навчально-методичний комплекс для студентів НАКККіМ – „Мистецтво ведучого та конферанс” для студентів галузі знань 0201 „Культура” спеціальності 6.02020101 „театральне мистецтво”, спеціалізації „Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм, викладач фахових дисциплін”. – Київ:НАКККіМ, 2014. – 76 с.

Навчально-методичний комплекс для студентів НАКККіМ – «Історія естрадного мистецтва» для студентів галузі знань 0202 «Мистецтво», спеціалізації «Актор, ведучий театралізованих видовищ та шоу-програм». Київ:НАКККіМ, 2015. 79 с.

Дистанційний курс для студентів : Методика проведення весільних свят. Київ:НАКККіМ, 2016. 75 с.

Освітня програма ОПП для режисерів-бакалаврів. Київ : НАКККіМ, 2019. 20 с.

Робочі програми (силабуси) навчальних дисциплін (15), 2021 : Ведучий обрядових дій, Масові ігри і свята, Методика проведення весільних свят, Методика проведення видовищ та масових свят, Методика проведення спортивно-видовищних заходів, Мистецтво конферансу, Мистецтво ведучого і конферанс, Режисура естрадного номера, Режисура масово-розважальних програм, Режисура концертного номера, Режисура та драматургія обрядів, Режисура театралізованих заходів під відкритим небом, Розвиток естрадного мистецтва, Сучасна теорія і практика режисури естради, Сучасна теорія і практика естрадної діяльності актора.

Програма підвищення кваліфікації - Режисура масово-розважальних програм. – Київ : НАКККіМ, 2021. – 24 с.

Методичні рекомендації для написання курсових робіт. – Київ : НАКККіМ, 2021. – 24 с.

Виступи на Міжнародних конференціях (за останні 5 років):

1.Виступ 21 квітня 2016 р. на IX Міжнародній науково-творчій конференції «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології»

 з доповіддю «Концертний номер як основа естрадного мистецтва».

2. Виступ 25 листопада 2016 р. на Х Міжнародній науково-творчій конференції «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології»

 з доповіддю «Основні особливості естрадного мистецтва».

3. Виступ 20 квітня 2017 р. на Х Міжнародній науково-творчій конференції «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології» з доповіддю : «Концертний номер – провідний компонент естрадного мистецтва».

4. Виступ 24 листопада 2017 р. на Міжнародній заочній науково-теоретичній конференції «Культурно-мистецькі обрії - 2017» з доповіддю : «Історія виникнення мистецтва ведучого».

5. Виступ 12 квітня 2018 р. ХІ Міжнародній науково-творчій конференції «Культурно-мистецьке середовище» з доповіддю : «Жанр конферансу:

витоки та особливості».

6. Виступ на ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції 21 серпня 2018 року з доповіддю : «Концертний номер як провідний компонент естрадного мистецтва».

7. Виступ на 7-й Міжнародній науково-творчій конференції 20-21 листопада 2018 р. «Художня культура і мистецька освіта: традиції та сучасність» з доповіддю : «Основні вимоги до концертних номерів».

8. Виступ на VІІІ Міжнародній науково-практичні конференції 4 грудня 2018 р. «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації» з доповіддю : «Календарні обряди та свята грудня місяця».

9. Виступ на Міжнародній науково-практичній конференції 7 грудня 2018 р. молодих вчених, аспірантів та магістрів «Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір» з доповіддю : «Особливості естрадного мистецтва».

10. Виступ на 12 Міжнародній науково-творчій Інтернет-конференції 15 травня 2019 р. «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології» з доповіддю : «Головні прийоми і правила ведення концертів».

11. Виступ на ІХ Міжнародній науково-практичні конференції 4 грудня 2019 р. «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації» з доповіддю : «Історія виникнення та джерельна база естрадного мистецтва».

12. Виступ на Міжнародній науково-практичній конференції 5 – 6 грудня 2019 р. «Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір» з доповіддю : «Український національний обряд весілля».

13. Виступ на Міжнародній науково-практичній конференції 5-6 грудня 2020 р. «Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір» з доповіддю : «Особливості проведення українських весільних обрядів».

14. Виступ на Х Міжнародній науково-практичній конференції 20 грудня 2020 р. «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації» з доповіддю : «Етнокультурний феномен українського весілля».

15. Виступ на Міжнародній науково-практичній конференції 16 квітня 2021 р. «Розвиток художньо-творчої особистості засобами різних видів мистецтва» з доповіддю: «Весільна модель світобудови та її функції».

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

1) 10 січня – 21 січня 2006 р, Київ, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв : Свідоцтво про підвищення кваліфікації СПК № 056787 – тема „Культурологія. Українська весільна обрядовість” – 72 год.

2) 1 грудня – 31 грудня 2010 р., Київ, стажування в Київському Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, довідка № 1179-01.

3) 7 лютого – 19 лютого 2011 р., Київ, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв: Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12 СПК № 690081 – тема „Впровадження та використання дистанційних курсів у навчальний процес мистецьких закладів освіти Ш- ІV рівнів акредитації” – 72 год.

4) 20 жовтня – 31 жовтня 2014 р., Київ, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв: Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12 СПВ №035410 – тема „Використання технологій дистанційного навчання в мистецьких вищих навчальних закладах Ш-ІV рівня акредитації” – 72 год.

5) 5 листопада – 30 листопада 2018 р., Київ, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв: Свідоцтво про підвищення кваліфікації 12 СС 02214142/000419 – 19 від 30.11.2018 р. Тема : «Інноваційні технології в освітньому процесі. Сучасна культурна мистецька освіта: вимоги і нормативне забезпечення. Психологія і педагогіка – 120 годин.

6) 12 січня – 31 січня 2020 р., Міжнародна академія наук з використання потенціалу людини (США, Італія). Сертифікат № 1990 від 31.01.2020 р. Засвоєно та здано 7 предметів, загальний курс – 140 годин.

НАУКОВЕ КЕРІВНИЦТВО АСПІРАНТАМИ:

1. Халілова Ленура Сейтумерівна, тема : «Етнокультурна самобутність кримсько-татарського весілля у сучасному контексті».

2. Шевцова Ірина Миколаївна, тема: «Український побутовий танець як феномен масової культури».

ГРОМАДСЬКО-КУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

1.Член Національної спілки театральних діячів України з червня 2010 р. (чл. квиток № 9822)

2.Член Творчої спілки – «Асоціації діячів естрадного мистецтва України» (посвідчення № 1314 від 03.04.2010 р.)

3.Президент громадської організації «Клуб Київських Ведучих» з 6 лютого 2014 р.

Погребняк Галина Петрівна

ПОГРЕБНЯК ГАЛИНА ПЕТРІВНА

Професор професор кафедри режисури та акторської майстерності,
доктор мистецтвознавства

Працює в Академії з 1988 року.

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта і вчений ступень:

2014 Стажування Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра театральної режисури.
2012 Вченою Радою НАКККіМ присвоєне звання професора НАКККіМ.
2002 кандидат мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.04. кіномистецтво і телебачення, Вчена рада К 01.57.01 ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України.
Отримала вчене звання доцента кафедри теорії, історії та практики культури.
1997 захистила кандидатську дисертацію на тему «Художнє осмислення дійсності у творчості Юрія Іллєнка».
1990 Київський державний інститут театрального мистецтва ім.І. К. Карпенка-Карого, спеціальність «Кінознавство».

Громадська діяльність:

 • 1996 р. – Член асоціації кінокритиків України;
 • 1998 р. – Член Національної спілки театральних діячів України;
 • 2000 р. – Член Національної спілки кінематографістів України;
 • Голова первинного осередку НСТД України в НАКККіМ.

Звання та нагороди:

 • За високі показники в роботі була відзначена Почесною грамотою Мінстерства Культури і мистецтв України і Центрального комітету профспілки працівників культури України (2005 р.);
 • пʼятьма грамотами та двома подяками ректора НАКККіМ В.Г.Чернеця.(2012-2016 рр.).

Професійна діяльність:

- Має значний досвід роботи в галузі виробництва та дистрибʼюції аудіовізуального продукту. В своєму професійному зростанні пройшла шлях від монтажниці монтажного цеху Київської Національної студії художніх фільмів імені О.П.Довженка, методиста Київського обласного управління кінофікації до професора кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва НАКККіМ.
- Кандидат мистецтвознавства за спеціальністю 17.00.04. кіномистецтво і телебачення, Вчена Рада К 01.57.01 ІМФЕ імені М. Т. Рильського НАН України.
- Має значний досвід науково-дослідної ( 92 наукові та навчально-методичні праці) та педагогічної роботи. Має друковані праці, видані в Білорусії, Польщі, Австрії.
- Член редколегії журналу «Мистецтвознавчі записки».

Участь у конференціях:

 • Погребняк Г.П. Продюсер і режисер-автор: моделі співтворчості / Г.П. Погребняк // Культурно-мистецькі обрії – 2016: зб. наук праць / за заг. ред. К.І. Станіславської. ̶ К.: НАКККіМ, 2016. ̶ Ч.І. ̶ С.69 ̶ 72;
 • Погребняк Г.П. Авторський кінематограф як форпост духовності / Г.П. Погребняк // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: зб.матеріалівДевʼятоїМіжн.наук-творчої конф., м.Київ, 21 квітня 2016 р. ̶ К.; НАКККіМ,2015 ̶ C. 143 ̶ 145;
 • Погребняк Г.П. Зображальна культура авторського фільму / Г.П. Погребняк // Сучасні дослідження в галузі культури і мистецтва: збірник матеріалів міжнародної науково-теоретичної конференції,25.04.2016. ̶ К.: КНУТКіТ імені І.К.Карпенка-Карого. ̶ С.57 ̶ 61;
 • Погребняк Г.П. Морально-етичні домінанти авторського фільму / Г.П. Погребняк // Особливості роботи хореографа в сучасному соціокультурному просторі:Зб.матеріалів І Міжнародної науково-практичної конференції, [упор. В.С.Нечитайло], Київ,19 травня 2016 р. ̶ НАКККіМ,2016. ̶ С.50 ̶ 54;
 • Погребняк Г. П. Автор у кіно як універсальна категорія / Г.П.Погребняк // Креативні індустрії в сучасному культурному просторі : збірник матеріалів Міжнародної наук.-практ. конференції, Київ, 26 травня 2016 р. / Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Міжнародна суспільно-патріотична фундація «Дні України», Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Інститут практичної культурології та артменеджменту, кафедра арт-менеджменту та івент-технологій. – К. : НАКККіМ, 2016. ̶ С.166 ̶ 169;
 • Погребняк Г.П. Національна ідея в українській моделі авторського кіно / Г.П.Погребняк // Сучасні соціокультурні та політичниі процеси в України. Треті наукові читання, присвячені памʼяті доктора філософських наук, професора О.М.Семашка: збірник матеріалів Всеукраїнської науково-теоретичної конференції. ̶ К.: НАКККіМ,2016. ̶ С.45 ̶ 46.

Науковий керівник дисертаційних досліджень:

 • Маковець І.М. («Режисура театралізованого фольклорного дійства в сучасному етнокультурному просторі»);
 • Павлюк І.А.(«Культурно-мистецьке життя Львова кінця ХХ – початку ХХI століть»);
 • Хорошилова А.О. («Творчість українських кінооператорів у контексті візуальної культури другої половини ХХ – початку ХХІ ст.»).

Конференції:

2015 ПогребнякГ.П. Поетичне кіно як базова модель українського авторського кінематографа / Г.П.Погребняк // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: зб.матеріалів VIII Міжн. науково-творчої конф., м. Київ, 16 квітня 2015 р. – К. : НАКККіМ, 2015. – C. 53–55.
2014 Погребняк Г. П. Авторський кінематограф у контексті моделі продюсерського кіно /Г. П. Погребняк // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дискурси та дискусії : зб. наукових праць (за матеріалами Міжнародної наук.-практ. конф., Київ, 5–6 грудня 2013 р.) / упоряд., ред.: С. Садовенко, З. Босик. – К. : НАКККіМ, 2014. –С. 212–218.Погребняк Г. П. Технологія дистрибуції авторського кіно: до постановки проблеми /Г. П. Погребняк // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : зб. матеріалівVII Міжн. науково-творчої конф., м. Київ, 9 квітня 2014 р. – К. : НАКККіМ, 2014. – C. 53-55.Pogrebniak Galina The traditions of cinema avant-garde in the modern models of author's cinema / Galina Pogrebniak // Нumanities and Social Sciences in Europe: Achivements and Perspektives: proceedings of 2 nd International symposium (February 15, 2014). – «East West»Accociation for Advanced Studies and Higher Education GmbH. – Vienna, 2014. – P. 17–23.Погребняк Г. П. Особенности изображения национальной темы в авторском кино / Г. П. Погребняк // Культура. Наука. Творчество :VIIIМеждунар. науч.-практ. конф., Минск, 15 мая 2014г. : сб. науч. ст. / М-во культуры Респ. Беларусь, Белорус. гос. ун-т культуры и искусств ; редкол.: В. М. Черник (пред.) [и др.].–Минск : БГУКИ, 2014. – С.51–56. Погребняк Г. П. Формирование национальной идентичности с помощью медиаобразов(использование авторского кино в образовательном процессе) / Г. П. Погребняк, А. В. Хованская // Информационные системы и коммуникативные технологии в современном образовательном процессе : сборник научных трудов / редкол.: Т. С. Волкова, Ю. Б. Шувалова; М-во образования и науки Пермского края ; федеральное гос. бюджет. образ. учреждение высшего образ. «Пермская гос. с/х акад. им. Д. Н. Прянишникова; Центр социально-псих. исследов ; Белорусский гос. агр. техн. у-т. – Пермь : Прокрость, 2014. – С. 74–77. Погребняк Г. П. Духовний світ режисера-автора. До питанняпідготовки режисерських кадрів / Г. П. Погребняк // Особливості хореографа в сучасному соціокультурному просторі :зб. матеріалів ІІ Всеукраїнської науково-творчої конференції, Київ, 19 травня 2014. – К. : НАКККіМ, 2014. – С. 23–26. Погребняк Г. П. Формирование модели авторства в кино / Г. П. Погребняк // Традыцыі і сучасны стан культуры і мастацтва : мат. Міжнароднай навук.-практ. канф. (28–29 лістапада 2013 г., гор. Мінск) : у 2 частках. Ч. 1 / уклад. Н. С. Бункевiч [i iнш.]; гал. рэд. А.І. Лакотка; Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі. – Мінск : Права і эканоміка, 2014. – С. 311–315. Погребняк Г. П. Авторский кинематограф как фактор национально-культурной идентичности / Г. П. Погребняк // Медиакультура и медиаобразование II (Феномен туризма вкультуре XXI века: медиатехнологии современной культуры) :материалы Международной науч.-практ. конференции Дни философии в Санкт-Петербурге 2014, 21–22 ноября 2014 г. – СПб. : СПбГУКиТ, 2014. – С. 161–165. Погребняк Г. П. Феномен авторства в кіно: спадкоємність традицій / Г. П. Погребняк // Екранна творчість у сучасному медіакультурному просторі : зб. матеріалів Міжнародної наук.-практ. конф. КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, Київ, 24–25 листопада 2014 р. – К. : Освіта України, 2014. – С. 60–69. Погребняк Г. П. Режисер-автор у сучасному мистецькому просторі / Г. П. Погребняк // Молоде мистецтво України: проблеми реалізації творчого потенціалу випускників мистецьких вишів : матеріали Всеукраїнської міждисципл. науково-творчої та практ. конф, Київ, ІПСМ НАМ України, Київ, 28 листопада 2014 р. – С. 8–9.
2013 Погребняк Г. П. Теорiя авторського кiно як вiдкрита проблема / Г. П. Погребняк // Культура: открытый формат – 2013 (библиотековедение, библиографоведение и книговедение, искусствоведение, культурология, музееведение, социокультурная деятельность) : сб. науч. ст. / ред. сов.: В. Р. Языкович (пред.) [и др.] ; сост.: Т. Н. Бабич, Ю. А. Переверзева, Е. Н. Шаройко ; Мин-во культуры Респ. Беларусь, Белорус. гос. ун-т культуры и искусств. – Минск : БГУКИ, 2013. – С. 211–216. Погребняк Г. П. Режиссер-автор как универсальная модель специалиста /Г. П. Погребняк // Культурно-образовательное пространство региона: проблемы и перспективы [Текст] : материалы Всероссийской научно-практической конференции 13 декабря 2013 г. / сост. З. К. Лошаковская. – Махачкала, 2013. – 271 с. Погребняк Г. П. Авторський кінематограф Отара Іоселіані / Г. П. Погребняк // Видатні постаті в контексті сучасних мистецьких практик : зб. наук праць (за матеріалами Всеукраїнської наук.-практ. конф., Київ 23 квітня 2013 р.) – К. : НАКККіМ, 2013. – С. 67–71.

Публікації та дослідження:

 1. Погребняк Г. П. Авторський кінематограф крізь призму мистецької особистості : монографія / Г. П. Погребняк. – К. : НАКККіМ, 2012. – 128 с.;
 2. Погребняк Г. П. Світоглядні засади художнього відтворення картини світу // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : зб. наук. праць. – К. : Міленіум, 2013. – Вип. XXX. – С. 212–221;
 3. Витоки кінематографічної моделі авторства / Г. П. Погребняк // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : [зб. наук. праць; вип. ХХХІ]. – К. : Міленіум, 2013. – С. 213–224;
 4. Погребняк Г. П. Авторські фільми на кіно- й телеекрані / Г. П. Погребняк // Студії мистецтвознавчі: Театр. Музика. Кіно : [наук. журнал, чис. 3/4 (43/44)]. – К. : НАНУ, ІМФЕ ім. М. Т. Рильського, 2013. – С. 75–81;
 5. Погребняк Г. П. Режиссерский кинематограф как базовая модель современного авторского кино / Г. П. Погребняк // Культура и образование. – 2013. – Декабрь. – №4 [Электронный ресурс]. – Режим доступу: http://vestnik-rzi.ru/ 2013/12/1129;
 6. Погребняк Г. П. Філософія екзистенціалізму як підґрунтя світоглядної моделі авторського кіно / Г. П. Погребняк // Вісник НАКККіМ. – К. : Міленіум, 2013. – № 2. – С. 120–124;
 7. Погребняк Г. П. Французский кинематограф «Новой волны» / Г. П. Погребняк// Вестник Полоцкого государственного университета. Серия E: Педагогические науки. – 2013. – № 15. – С. 129–133;
 8. Погребняк Г. П. Пространство и время в авторском кинематографе Андрея Тарковского / Г.П.Погребняк // Вестник Полоцкого государственного университета. Серия Е. – – №7. – С. 114–;
 9. Погребняк Г.П. Особенности проката авторского кино /Г.П.Погребняк //Культура и образование. – 2014.– Октябрь.– № 10 [Электронный ресурс]. – Режим доступу:http://vestnik-rzi.ru/2014/10/2372;
 10. Погребняк Г.П. Український авторський кінематограф в контексті міжкультурного діалогу / Г.П.Погребняк // Актуальні проблеми театру і театральної педагогіки: теорія, методологія, практика:зб.наук.праць. – Рівне: РДГУ, 2014. – С. 76–84;
 11. Погребняк Г.П. Вплив світоглядної позиції митця на формування моделі авторства / Г.П.Погребняк // Актуальні проблеми мистецької практики і мистецтвознавчої науки: мистецькі обрії`2013 : зб.наук.праць [Текст]. – К.: Фенікс, 2013. – Вип. 5 (16). – С. 195–200;
 12. Погребняк Г.П. Авторський кінематограф у контексті філософії екзистенціалізму / Г.П.Погребняк // Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого: [зб. наук. праць, вип. 15]. – К., 2014. – С. 82–88;
 13. Погребняк Г.П. Авторський кінематограф як унікальна світомодель /Г.П.Погребняк // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку: зб.наук.пр.: наук.зап. Рівнен.держ.гуманіт.ун-ту. – Вип.– Т.1 / упоряд. В.Г.Виткалов. – Рівне: РДГУ, 2014. – С. 249–;
 14. Погребняк Г.П. Феномен авторства в кіномистецтві: традиції і сучасність /Г.П.Погребняк // Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого: [зб. наук. праць, вип.16]. – К., 2015. – С. 124–128.
Брайченко Тетяна Федосіївна

Брайченко Тетяна Федосіївна

Кандидат педагогічних наук,
доцент

Почала працювати в НАКККіМ у 2008 р.
Відмінник освіти України

Контакти:

НАКККІМ:
Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7, каб. 102
Тел: (044) 280-11- 17
Е-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта і вчений ступень:

1981 Донецький державний музично-педагогічний інститут за спеціальністю “Музикознавство”
1989 аспірантура при Київському державному педагогічному інституті ім. О.М.Горького
1990 науковий ступінь – кандидат педагогічних наук: Київський державний педагогічний інститут ім. О.М.Горького, спеціальність «Теорія і історія педагогіки», тема дисертації «Формування ціннісних орієнтацій студентів педінститутів засобами музичного мистецтва»
1994 вчене звання – доцент
Викладання
Навчальні курси: сучасна музика в сценічному мистецтві, музичні жанри в сценічному мистецтві, психологія режисерської та акторської діяльності, психологія музичної діяльності, музична педагогіка, методика викладання фахових дисциплін.

Основні праці:

 1. Українська народна інструментальна музика / Т.Ф.Брайченко // Етнографія Кіровоградщини : зб. статей. – Кіровоград, 1993. – Вип. І. – С.40-46.
 2. Польські дослідники про Кароля Шимановського (За матеріалами Держ. архіву області) / Т.Ф.Брайченко // Центральна Україна як історико-культурний феномен : Зб. статей. – Кіровоград, 1993. – С. 3.
 3. Зміст і структура ціннісних орієнтацій студентів педінституту в музичному мистецтві. / Т.Ф.Брайченко // Естетичне виховання дітей та юнацтва: Зб. статей. – Кіровоград, 1994. – Вип. І. – С. 14.
 4. Музично-просвітницька діяльність майбутніх вчителів: навч.-метод. посібник / Т.Ф.Брайченко. – Кіровоград, 1994. – 30 с.
 5. Музичне краєзнавство Центральної України / Т.Ф.Брайченко // Історія України : Зб. статей. – Київ, 1999. – Вип.6. – С. 6.
 6. Історія української музики: курс лекцій / Т.Ф.Брайченко. – Кіровоград, 2000. – 240 с.
 7. Історичні мотиви народної пісенної творчості Центральної України у дослідженнях науковців, збирачів, краєзнавців / Т.Ф.Брайченко // Історія України: маловідомі імена, події, факти : Зб. статей. – Київ-Донецьк, 2001. – Вип.19. – С.486-496.
 8. До джерел історії краю: навч. посібник / Т.Ф.Брайченко (в співавторстві). – Кіровоград, 2006. – 146 с.
 9. Україна-Англія: навч. посібник / О.Д. Брайченко, Т.Ф.Брайченко, М.В.Данилко. – Кіровоград, 2007. – 118 с.
 10. Музична інтерпретація: хрестоматія / Уклад. Т.Ф.Брайченко. – К: НАКККіМ, 2011. – 92с.
 11. Психолого-педагогічні аспекти підготовки студентів мистецьких спеціальностей до сценічної діяльності / Т.Ф.Брайченко // Культурно-мистецьке середовище: зб. наукових праць / за заг. ред. К.І.Станіславської. – К.: НАКККіМ, 2016.

Методичне забезпечення:

 1. Гармонія: робоча програма для студентів спеціальності 6.020204 « Музичне мистецтво» спеціалізації «Сольний спів» / Уклад. Т.Ф.Брайченко. – Київ. НАКККіМ, 2010. – 51 с.
 2. Історія музики: робоча програма для студентів спеціальності 6.020201 «Театральне мистецтво» спеціалізації «Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм» / Уклад. Брайченко Т.Ф. – К.: НАКККіМ, 2011. – 38 с.
 3. Психологічні особливості музичної діяльності: робоча програма для студентів спеціальності 8.02020401 «Музичне мистецтво» спеціалізації «Сольний спів» / Уклад. Брайченко Т.Ф. – К.: НАКККіМ, 2011. – 30 с.
 4. Музична культура ХХ століття: робоча програма для студентів спеціальності 7.02020101 «Театральне мистецтво» спеціалізації «Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм» / Уклад. Брайченко Т.Ф. – К: НАКККіМ, 2014 – 26 с.
 5. Психологія режисерської та акторської діяльності: робоча програма для студентів спеціальності 7.02020101 «Театральне мистецтво» спеціалізації «Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм, викладач фахових дисциплін» / Уклад. Брайченко Т.Ф. – К: НАКККіМ, 2014 – 30 с.
 6. Педагогіка і методика викладання фахових дисциплін: робоча програма для студентів спеціальності 7.02020101 «Театральне мистецтво» спеціалізації «Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм, викладач вищих навчальних заходів І-ІІ рівня акредитації (перепідготовка)» / Уклад. Брайченко Т.Ф. – К: НАКККіМ, 2014 – 30 с.

Брайченко Тетяна Федосіївна з 1981 р. по 2002 р. працювала викладачем, доцентом, завідувачем кафедри історії, теорії музики та гри на основному інструменті в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка. У 1999 році започаткувала та протягом трьох років очолювала оргкомітет регіонального конкурсу молодих співаків та виконавців на музичних інструментах. З 1997 по 2002 рік очолювала секцію музичного краєзнавства Кіровоградського регіонального центру дослідження історії Центральної України.

З 2002 року доцент, а з 2007 року професор кафедри теорії музики та музичного виховання, заступник декана факультету довузівської підготовки та післядипломної освіти Київського національного університету культури і мистецтв.

З 2008 року доцент кафедри естрадного виконавства, заступник директора Інституту мистецтв, заступник завідувача кафедри режисури Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв (з 2010 р. Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв). З вересня 2010 року – на посаді професора кафедри режисури театралізованих видовищ і свят. З 2014 по 2016 рік – заступник директора Інституту сучасних мистецтв. З 2016 року – заступник завідувача кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва.

Відмінник освіти України; відзначена почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України; грамотами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; Подякою Київського міського голови.

Жуковін Олександр В'ячеславович

Жуковін Олександр В'ячеславович

доцент, Заслужений артист України, Кандидат мистецтвознавства
режисер, актор театру і кіно, каскадер.

Засновник і головний режисер арт-студії «SINTEZ-STYLE».

Почав працювати в НАКККіМ 2001 р.

Науково-педагогічний стаж: 14 років

Контакти
Телефон кафедри: 044-280-11-17.
Моб. особистий: 067 445 16 14
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7, каб. 8
Е-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Викладання
 
Навчальні курси на 2015–2016 навчальний рік:
 • режисура;
 • майстерність актора;
 • сценічна пластика;
 • ритміка.
Спеціальність «Театральне мистецтво», Інститут сучасного мистецтва;
1, 2, 3 курси.
Освіта, вчений ступінь
2015 кандидат мистецтвознавства: Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність 26.00.01 «Теорія та історія культури», тема дисертації «Мистецтво трюку в контексті видовищної культури».
2007 Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, специальность «Театральне мистецтво», кваліфікація «Режисер шоу-програм та масових свят, викладач фахових дисциплін».
2004 Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, спеціальність «Театральне мистецтво», кваліфікація «Режисер оригінально-трюкового жанру, викладач фахових дисциплін».
1992 Київський театральний інститут ім. І. К. Карпенко-Карого, спеціальність «Акторське мистецтво», кваліфікація «Актор драматичного театру і кіно».
Публікації та дослідження
 1. Жуковин А. В. Трюк в зрелищных искусствах: к вопросу определения понятия / А. В. Жуковин // Журнал научных публикаций аспирантов и докторантов. – Курск, 2014. № 7. – С. 66–69.
 2. Жуковін О. В. Психологія трюку в контексті комедійного жанру кіно / О. В. Жуковін // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв : наук. журнал. – К. : Міленіум, 2013. – №2. – 2012. – С. 141–146.
 3. Жуковін О. В. Каскадер як виконавець складних і небезпечних трюків / О. В. Жуковін // Культура і сучасність : альманах. – К. : Міленіум, 2012. – №2. – С. 123–128.
 4. Жуковін О. В. Театр епохи Середньовіччя як передумова виникнення трюкового мистецтва / О. В. Жуковін // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : [зб. наук. праць. – Вип. XXIX]. – К. : Міленіум, 2012. – С. 441–447.
 5. Жуковін О. В. Видовище як універсальне явище загальнолюдської культури. / О. В. Жуковін // Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв : наук. журнал. – К. : Міленіум, 2012. – №1. – 2012. – С. 154–157.
 6. Жуковін О. В. Пластична культура як складова творчої особистості при формуванні трюку у видовищних мистецтвах / О. В. Жуковін // Мистецтвознавчі записки : зб. наук. праць. – Вип. 20. – К. : Міленіум, 2011. – С. 231–240.
 7. Жуковін О. В. Генезис трюку як складової видовища / О. В. Жуковін // Культура і сучасність : альманах. – К. : Міленіум, 2011. – №2. – С. 229–233.
Досвід роботи
 
Як актор служив: у Київському державному експериментальному театрі (художній керівник Валерій Більченко), у Театрі української армії (художній керівник Костянтин Лінартович), у Київському театрі "Каскадер" (художній керівник Ігор Мисливий). Зіграв десятки ролей на театральних підмостках України та за кордоном (Польща, Німеччина, Італія, Росія). Поставив більше сотні театралізованих вистав, серед яких – театральні спектаклі. Як актор і каскадер знявся в більш ніж 40 художніх фільмах і серіалах. Досвід постановки трюків у кіно і шоу. Триразовий чемпіон Європи (у складі театру «Каскадер») з історичного фехтування (м. Голуб-Добжень, Польща). Учасник понад 20 міжнародних лицарських турнірів (Польща, Німеччина, Італія).
З 2002 року творець і головний режисер арт-студії «Sintez-Style» (організація, режисура і проведення всіх видів свят: свята міського масштабу, корпоративні свята, новорічні, ювілеї, весілля, дитячі свята, а також постановка театральних вистав), зроблено більше 300 творчих робіт. Арт-студія організовує тренінги, майстер-класи й уроки з акторської майстерності, режисури, ораторського мистецтва, сценічної мови, сценічного руху. На базі арт-студії створена школа комплексного підходу до практичного вдосконалення психофізичного апарату особистості людини. Повна назва – Тренінг-центр Олександра Жуковіна «Школа самовладання». Як тренер провів десятки групових, індивідуальних тренінгів і майстер-класів з бізнесменами, артистами, студентами, з людьми різних професій і спеціальностей. Як ведучий провів більше сотні заходів різних рівнів.
З 2012 року – генеральний директор, головний режисер та актор антрепризного проекту «Культурний капітал». Директор і художній керівник християнського театру «Апостол» за підтримки благодійного фонду «Варнава».
 
Професійна діяльність
 
Член Національної спілки театральних діячів України та гільдії режисерів України;
член Національної спілки кінематографістів України і Гільдії кіноакторів;
член Міжнародної асоціації каскадерів «Україна» та Ліги каскадерів України; член Клубу київських ведучих.
 
Додаткова освіта / Підвищення кваліфікації / Стажування
 
16.09. –    19.12. 2010 р.
стажування зі спеціальності «Театральне мистецтво», спеціалізації «режисер психологічного театру» в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки під керівництвом генерального директора – художнього керівника театру М. І. Резніковича (наказ №196 від 16.09. 2010).
19.11 – 20.12 2010 р.

пройшов стажування як режисер-педагог на Першій кафедрі акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені     І. К. Карпенка-Карого з 19 листопада по 20 грудня 2010 року. Науковий керівник – народний артист України, професор Резнікович Михайло Ієрухимович; наказ № 145-Д від 19.11.2010.

 
Конференції
2013 Жуковін О. В. Природа феномену трюку // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі XXI століття: традиції, концепції, перспективи : зб. матеріалів Міжнарод. наук.-практ. конф., Київ, 5–6 грудня 2013 р. – К. : ДАКККіМ, 2014. – С. 200–203.

2013

Жуковін О. В. Психологія трюку в контексті комедійного жанру кіно // Видатні особистості в контексті сучасних мистецьких практик : зб. матеріалів IV Всеукраїнської науково-творчої конференції, присвячений видатній українській актрисі Марії Заньковецькій, Київ, 23 квітня 2013 р. – К. : НАКККіМ, 2013. – С. 52–56.
2013 Жуковін О. В. Критерії творчої оцінки особистості в продюсерській діяльності // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі XXI століття: традиції, концепції, перспективи : зб. матеріалів Міжнарод. наук.-практ. конф., Київ, 20–21 грудня 2012 р. – К. : ДАКККіМ, 2013. – С. 138–140.
2012 Жуковін О. В. Культура і людина в контексті соціально-економічного розвитку суспільства // Інституційні засади культуро творення: історія та сучасність : зб. матеріалів Міжнародної наук.-теорет. конф., Київ, 11–12 травня 2012 р. – К. : НАКККіМ, 2012. – С. 47–50.
2012 Жуковін О. В. Лесь Курбас: про виховання режисера та актора // Творча спадщина Леся Курбаса в контексті суспільно-політичного і культурного життя : зб. матеріалів Студентської науково-творчої конференції, Київ, 5 квітня 2012 р. – К. : НАКККіМ, 2012. – С. 23–26.
2006 Жуковін О. В. Стиль і стилізація у творчості режисера // Україна – Світ: від культурної своєрідності до спорідненості культур : зб. матеріалів Міжнарод. наук.-практ. конф., Київ, 25–26 травня 2006 р. – К. : ДАКККіМ, 2006. – Ч. 2. – С. 36–41.
2005 Жуковін О. В. Пластична культура як складова творчої особистості // Мистецька освіта та мистецтво освіти в контексті формування сталого суспільства : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., Київ, 12–13 травня 2005 р. – К., 2005. – Ч. 2. – С. 62–69.
 
Фільми, серіали, телевізійні передачі, театральні режисерські та акторські роботи
 
Режисерські театральні роботи (вибірково)
1. «Шельменко-денщик» (за однойменною комедією Григорія Квітки-Основ'яненка, режисер-постановник Олександр Жуковін).
2. «Хотинська фортеця» (за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін. Спектакль поставлений і показаний безпосередньо в Хотинській фортеці).
3. «Маленькие комедии большого дома» (за однойменною п'єсою Аркадія Арканова і Григорія Горіна, режисер-постановник Олександр Жуковін.).
4. Мюзикл «Містер Сковорода» (антреприза, режисер Олександр Жуковін, ген.продюсер і режисер, заслужений діяч мистецтв Микола Краснітський; композитор, автор лібрето, заслужений артист України Геннадій Татарченко).
5. «Принцеса Турандот» (за казкою Карло ГоццІ, режисер-постановник Олександр Жуковін).
6. «Поїздка В нікуди» (за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін).
7. «Ночь прозрения, или Штаны» (антреприза, за мотивами п'єси Жана Ануя «Генералы в юбках или штаны», режисер-постановник Олександр Жуковін).
8. Нікополь – місто перемог (стадіонна постановка за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін).
9. «Я – Ваша Пасха» (мюзикл, за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін).
10. «З кайфу в безодню» (за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін).
11. «Повернути Зірку» (різдвяна вистава за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін).
12. «Радуйся Земле, або Сила любові» (різдвяна вистава за сценарієм Олександра Жуковіна, режисер-постановник Олександр Жуковін ).
 
Акторські театральні роботи (вибірково)
 
1. «Підступність і кохання», автор Фрідріх Шіллер (реж. заслужений артист України Б. П. Ставицький), гол. дійова особа – Фердинанд.
2. «Сірано з передмістя» (реж. народний артист України В. В. Бегма), гол. дійова особа – Ян.
3. «Шельменко-денщик» (реж. заслужений артист України Б. П. Ставицький), гол. дійова особа – капітан Скворцов.
4. «Володимир Великий», Олександр Де (реж. К. К. Лінартовіч), гол. дійова особа – Добриня.
5. «Федя-Мефістофель» за п'єсою «Святий та грішній», М. А. Варфоломєєв (реж. К. К. Лінартовіч), гол. дійова особа – Федя.
6. «Всі частини цілого» – спектакль вуличного жанру (реж. Валерій Більченко), створив три сценічних образи.
7. «Казки Золотих воріт» (реж. Ігор Мисливий), гол. роль – Воєвода Вуєфаст.
8. «Лицарський турнір» (реж. Ігор Мисливий, гол. дійова особа – Герольд.
9. «Козацькі забави» (реж. Ігор Мисливий), гол. дійова особа – Сашко Білий.
10. «Повернення блудного…» (реж. Ігор Мисливий), гол. дійова особа – Блудний.
11. «Лицарська легенда» (реж. Ігор Мисливий), дійова особа – Чорний Лицар.
12. «Шоу тисячоліть» (реж. народний артист України Василь Вовкун), дійова особа – образ центрального козака.
13. «Ніч прозріння, або Штани» за мотивами п'єси Жана Ануя «Генерали в спідницях, або Штани» (реж. Олександр Жуковін), дійова особа – Фіссель.
14. «Містер Сковорода» (реж. Олександр Жуковін; ген. продюсер і режисер, заслужений діяч мистецтв Микола Краснітський; композитор, автор лібрето, заслужений артист України Геннадій Татарченко), дійова особа – Прокурор.
15. «Повернути Зірку» (реж. Олександр Жуковін), гол. дійова особа – козак Олекса.
16. «Радуйся Земля, або Сила любові» (реж. Олександр Жуковін), гол. дійова особа – козак Іван-сила.
Фільмографія та телевізійні передачі (вибірково)
 
1. Худ. фільм «Проект Альфа», реж. Є. Ф. Шерстобітов (1990).
Роль – старшина 2-ї статті Валерій Лавочкін.
2. Фестиваль «Червона рута», м. Запоріжжя, реж. народний артист України Василь Вовкун (1991).
Режисер-постановник відеосалону.
Актор-каскадер у трюкового шоу на відкритті фестивалю.
1991–2015 – постановка та участь у більш ніж 100 оригінально-трюкових шоу та театральних вистав.
3. Озвучування худ. фільмів, реж. Н. В. Олялін, Киевнаучпоп (1991).
Ролі третього плану.
4. Худ. фільм «Гетсиманський сад» (1993), Укртелефільм.
Актор-каскадер.
5. Серіал «Острів любові», серія «Блуд», реж. О. І. Бійма (1996), Укртелефільм.
Роль – Гена (приятель Рити).
Виконання трюку свого героя (бійка).
6. Робота на телебаченні. Передача Н. Чорної «Про гроші» (1997), Київ, Перший національний канал.
Актор-каскадер.
7. Худ. фільм «Роксолана», реж. Ніберідзе (1997), Укртелефільм (2-а серія).
Актор-каскадер.
8. Передача «Люди», Цаплієнко (1998), ICTV.
Актор-каскадер.
9. Серіал «Як гартувалася сталь», китайський проект (2000).
Роль – німецький офіцер Зіндель.
10. Худ. фільм «Останній генерал», реж. Лесь Янчук. ПП «Студія Олесь» (2000).
 Каскадер.
11. Озвучування п'яти худ. фільмів на студії «Хлопушка», директор Людмила Логійко (2001), м. Київ.
Ролі третього плану.
12. Серіал «Повернення буржуя», реж. А. Матешко (2002).
Роль – заїка.
Виконання трюку свого героя (падіння на коробки з вікна електрички).
13. Худ. фільм «Другий фронт», продюсер Сергій Лівнев, реж. Дмитро Фікс, (2002), американський проект.
Актор-каскадер.
14. Передача «Спеції», Мельник Павло (2003), ТЕТ.
Актор-каскадер.
15. Передача «Я здивую світ» (2003), Перший національний канал.
Запрошений гість як викладач Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Розповідь про трюкову роботу в кіно.
16. Худ. фільм «Молодость Кощея» (2003), російський проект.
Каскадер.
17. Худ. фільм «Залізна сотня», реж. Лесь Янчук (2003). ПП «Студія Олесь».
Каскадер.
18. Худ. фільм «Жокер» (2004), російський проект.
Каскадер.
19. Худ. фільм «Гріхи батьків» (2004), російський проект.
Верхова їзда.
20. Худ. фільм «Живий. Мертвий. Небезпечний».
Цирковий артист (робота на ходулях).
21. Серіал «Утьосов», реж. Георгій Ніколаєнко, Валентина Ніколаєнко, 2006.
Актор-каскадер.
22. Серіал «Повернення Мухтара», реж. В. Златоустівський (2006).
Серія «13 пацієнт», роль – кілер Похоронка.
Постановник і виконавець трюків у цій серії (розбивання скла рукою, бійка, боротьба з собакою).
23. Телевізійний фільм «Дев'ять життів Нестора Махно», 12 серій, реж. Микола Каптан (2007).
Роль – Семен Каретніков (історичний герой, командир кінної сотні), образ проходить через весь серіал.
Каскадер. Виконавець трюків свого героя (кінні підсічки, падіння з коня, проскачки, горіння, бійки, падіння з брички, відіграш вибухів і розстрілів, кульові посадки).
24. Серіал «Повернення Мухтара 2», реж. Володимир Ющенко (2007).
Серія «Друг дитинства», роль – альпініст Сумін.
В одній із серій серіалу постановник трюків.
25. Серіал «За все тобі дякую 2», реж. В. Шалига (2007).
Роль – Пономарьов (начальник охорони Бориса) з 13 по 20 серію включно.
Виконання трюків свого героя (відіграш ударів, падіння).
26. Телепередача «Звана вечеря», СТБ.
Учасник. Виграв приз – 5000 грн.
27. Серіал «Повернення Мухтара 3» (2007).
Серія «Борг з відсотками», роль – начальник СТО Микола Жуков.
28. «1941», реж. В. Шалига (2009).
Роль – німецький офіцер.
Виконавець трюків свого героя (бійка, падіння).
29. «Паршивые овцы», реж. Сергій Чекалов (2010).
Роль – Клеменс, командир диверсійної групи (4 серія).
Виконавець трюків свого героя (бійки з ножем, ножове поранення, падіння. Зі скелі падали каскадери Жируни Іван і Петро).
30. Серіал «Повернення Мухтара 3», реж. В. Шалига.
Серія «Альпіністи».
Роль – Олександр Чернов, бригадир промислових альпіністів.
Виконавець трюків свого героя (падіння на страховку з третього поверху).
31. Серіал «Чужі помилки», СТБ (2010).
Серія «Поїздка в один кінець».
Роль – Андрій Коваленко.
Виконавець трюків свого героя (швидкісні проїзди на машині, відіграш удару, падіння).
32. Серіал «Брат за брата», реж. Олег Ларін, Олег Туранський (2010).
Роль – Большунов, фізрук у школі №3 (2 серія).
Виконавець трюків свого героя (бійка, відіграш удару, кидки, падіння).
33. Серіал «Ярость», реж. Сергій Чекалов (2011).
Серія 14 «Сопроводитель».
Роль – старший лейтенант (зек).
Виконавець трюків свого героя (швидкісні проїзди на машині, бійка, відіграш удару палицею, падіння).
34. Серіал «Порох і дріб» (2012).
Епізод – криміналіст.
35. Телевізійний фільм «Страсті за Чапаєм», реж. Сергій Щербин (2013).
Роль – Круминьш, начальник ЧК, історичний герой (11-та серія).
36. «Без права на вибір», реж. Леонід Белозорович, 4 серії (2013).
Каскадер.
37. Серіал «Давай поцелуемся», реж. Сергій Чекалов, серіал – 12 серій (2014).
Роль – Ніколас Вільямс, директор компанії «Оазис» (з 4 по 12 серію). Виконавець трюків свого героя.
38. Документально-художній 10-серійний фільм «Прокурорські розслідування» (2014). 6-та серія «Пограбування “Золотого тигра”».
Роль – Русанов, грабіжник.
Виконавець трюків свого героя.
39. Телевізійне шоу «Врятуйте нашу сім'ю» (2014).
Фахівець з ораторського мистецтва та етикету.
40. Худ. фільм «Незламна» або «Битва за Севастополь», реж. Сергій Мокрицький (2014).
Каскадер (немає в титрах).
41. Серіал «Пес», реж. Микола Каптан (2015).
Роль – опер-криміналіст – Ващук (образ з’являється в багатьох серіях).
42. Серіал «44 Отдел», серія «Легкий день» (2015).
Роль – Бритва (головний антагоніст серії).
43. Серіал «Не зарекайся» (2015).
Роль – начальник колонії.
44. Серіал «5 баксів» (2015).
Роль – «Злий».
Кужельний Олексій Павлович

Кужельний Олексій Павлович

Професор
народний артист України

Освіта і вчений ступень:

- Київський театральний інститут ім. І. К. Карпенко-Карого.
- Вищі режисерські курси при Державному інституті театрального мистецтва (Москва).

Звання та нагороди:

 • 1992 p. – заслужений артист України;
 • 1997р. – народний артист України;
 • 1999р. – лауреат Літературно-мистецької премії України ім.І.Котляревського;
 • 2008 p. – лауреат Літературної премії ім. Андрія Малишка;
 • 2010 p. – лауреат Мистецької премії "Київ" ім. Амвросія Бучми;
 • 2013 p. – нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня;
 • 2014 p. – лауреат премії ім. Сергія Данченка;
 • Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України;
 • Грамотою Верховної Ради України;
 • вищою київською міською нагородою;
 • Знак Пошани і вищою нагородою Міністерства культури і мистецтв України;
 • Почесний Знак "За вагомий особистий внесок у розвиток культури та мистецтва";
 • Премією Президії Національної Академії Наук України (1995).

Професійна діяльність:

1985–1986 рр. асистент режисера української драми театру ім. І. Франка;
1986–1988 рр. художній керівник фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина»;
1988 р. засновник і художній керівник у майстерні театру мистецтва «Сузір'я» (з 2008 - Київська академічна майстерня театрального мистецтва "Сузір'я");
2008 p. професор кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого;
2009 р. завідуючий кафедрою режисури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;
2001–2007 рр. художній керівник Міжнародного фестивалю міст-побратимів «Київ травневий»;
2007–2012 рр. Голова ради директорів Київських театрів;
2012 р. Голова Правління Київського місцевого творчого відділення Національної спілки театральних діячів України;

Автор і режисер літературних вечорів, присвячених творчості відомих українських письменників і митців, зокрема М. Волошина, П. Загребельного, О. Сизоненка.

Провів численні культурно-мистецькі акції з нагоди відкриття меморіальних дощок у Києві О. Вертинському, М. Волошину, К. Малевичу, Б. Пастернаку, до державних свят, днів вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру та ін.

Основні праці:

 • Автор навчального посібника «Основи режисури театралізованих видовищ і свят» (К., 2012);
 • Автор низки статей з питань організації масових свят і театральних видовищ.

Творча діяльність:

 • започаткував проведення Міжнародного театрального фестивалю «Київська парсуна» (1991-1995), Фестивалю камерних театрів «Сузір'я» (Київ, 1995);
 • художній керівник майстерні театрального мистецтва «Сузір’я».
Вовкун Василь Володимирович

Вовкун Василь Володимирович

Професор, кандидат культурології
народний артист України, заслужений діяч мистецтв України

Освіта і вчений ступень:

1976 р. акторський факультет студії театрального мистецтва при Львівському академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької (майстерня С.Данченка, О.Ріпка, А.Ротенштейна).
1977–1981 рр. акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. (фах – актор драми і кіно (Майстерня І. Зимньої).
2011 р. Кандидат культурології.
2011 р. Дисертація "Український авангард в контексті західноєвропейських культуротворчих процесів (10-х — початку 30-х рр. ХХ ст.) "

Почесні звання та нагороди:

 • 1998 р. – заслужений діяч мистецтв України;
 • 2007 р. – народний артист України;
 • 2005 р. – орден «За заслуги» III ступеня;
 • 1994 р. – найкращий режисер музичних видовищ України. Фестиваль «Нові зірки старого року»;
 • 1997 р. – Премія «Золотий тризуб» за експериментальність у сучасному українському мистецтві у номінації «Режиссер»;
 • 1997, 1998, 1999 р. – найкращий режисер масових видовищ України. Національний музичний рейтинг «Профі».

Професійна діяльність:

1976–1977 рр. актор Вінницького українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського.
1981–1989 рр. актор Чернівецький музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської.
1989–1994 рр. актор Київського театру-студії «Будьмо!».
1988 р. член Спілки театральних діячів України.
1994–1998 рр. головний режисер – постановник Українського державного центру культурних ініціатив Мінкультури України.
1994–2005 рр. засновник та художній керівник режисерської майстерні мистецького агентства» «Мистецьке агентство «Арт Велес».
1996 р. член Українського національного комітету Міжнародної ради з організації фольклорних фестивалів.
2002–2003 рр. перший заступник Голови Національної Спілки театральних діячів України.
1994–2005 рр. художній керівник Державного підприємства «Україна мистецька».
2005–2007 рр. художній керівник Державного підприємства «Державне концертне агентство «Україна».
2006–2007 рр. заступник голови національної ради з питань культури і духовності при Президентові України.
2007 р. художній керівник Мистецького Агентства «V-ART».
2007–2010 рр. міністр культури і туризму України.

Публікації і дослідження:

 1. Масова культура та режисура масових видовищ: монографія. – К.: НАКККіМ, 2013. 292 с.;
 2. Мистецтво режисури масових видовищ: підручник. – К.: НАКККіМ, 2015. – 356 с.

Творча діяльність:

 • Головний режисер — постановник більше 300 культурно-мистецьких подій: мистецьких видовищ, неомістерій, класичних опер, державних, релігійних та професійних свят, народних дійств, вітчизняних та міжнародних конкурсів і фестивалів, молодіжних масових акцій, альтернативних концертів, днів української культури і мистецтва у Німеччині, Франції, Китаї, Словаччині, Польщі, Сербії, Грузії, Азербайджані;
 • мистецьких видовищ:

  • опери-ораторії І.Стравінського «Цар Едіп» (1996, м. Славутич; 1998, Київ);
  • містеріального шоу-дійства «Золоті ворота тисячоліть» (1999, Київ);
  • Мега — Шоу «Спілкування заради Майбутнього» за кантатою К.Орфа «Карміна Бурана» (2007, Київ);
  • Дні вшанування пам'яті жертв голодомору — геноциду 1932–1933 рр. в Україні: скорботна хода, Національна хвилина пам'яті, музично-світлова інсталяція під час Всеукраїнської акції «Засвіти свічку!» (2004 – 2012) Київ.
 • неомістерій:

  • «Я. (Романтика)» за М.Хвильовим (1993, «Знай себе» за П.Тичиною (1994);
  • «Я не хочу вертатись в СРСР» за І.Багряним (1996);
  • «Сповідь» за М.Рильським (1995);
  • «Знай себе» за Г.Сковородою (2002);
  • «Нічні концерти» за М.Бажаном (1994–1999);
  • «Білий птах» за І.Миколайчуком (2006);
  • «Ті, що походять від сонця» за В.Павліковським (2007);
  • «Ярмарок» за В.Зубицьким (2006);
  • «Зірка Полин» (1997) та інших.
 • ораторій:

  • Є.Станковича «Панахида за померлими з голоду» (2004–2005);
  • Б.Бріттена «Воєнний реквієм» (2004);
  • Ю.Ланюка «Скорботна мати» (2008).
 • класичних опер:

  • Джузеппе Верді «Бал — маскарад», Львівська Національна Опера. (2005);
  • Бенджамін Бріттен «Поворот гвинта» Національна консерваторія ім. П.Чайковського. (2005);
  • Костянтин Данькевич «Богдан Хмельницький» Донецька Національна Опера. (2005);
 • головний режисер-постановник:

 • інавгурації Президента Віктора Ющенка (2005);
 • арт-шоу «Україна — серце Європи» — церемонія відкриття пісенного конкурсу «Євробачення-2005 в Україні».
 • фестивалів і конкурсів:

  • Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» (1989 – 1995);
  • Міжнародного конкурсу артистів балету імені С.Лифаря (1993 – 1996);
  • Міжнародного фестивалю українського фольклору «Берегиня» (Луцьк, 1994, 1998);
  • Фестивалю традиційної народної творчості «Покуть» (Харків, 1996, 1998);
  • Літературно-мистецького фестивалю «Лесина осінь» (1994–2007, Ялта);
  • Фестивалю української культури у Польщі (Сопот, 2000 – 2007).
 • автор п'єс:

  • «Батьківські пороги» за Григором Тютюнником (1985);
  • «Поранкова душа» за Ольгою Кобилянською (1988);
 • автор книг:

  • «Морозяне щастя» (Київ. «Молодь»,1991);
  • «Фрески» (Львів, «Кальварія» 2001);
  • «Паралельні видива» у 2 томах (Київ, 2007);
  • колекціонер українського народного одягу, наївного живопису, кераміки.
 • виставки:

  • «Незалежне мовчання» (ПМ Український Дім (2001);
  • Ялтинський державний об'єднаний історико-літературний музей (2003);
  • галерея «Родовід» (2004);
  • «Коло» (Національний музей українського мистецтва (2002);
  • Дні української культури в Грузії (2004);
  • «Кольори та мелодії українських свят» (ПМ Український дім (2005–2006);
  • Харків, Дніпропетровськ, Кіровоград, Суми, Полтава, Одеса, Миколаїв, Сімферополь, Севастополь, Херсон, Запоріжжя, Ялта, «Український музей» м. Вінніпег (Канада) — 2007 р.
Зайцев Валерій Павлович

Зайцев Валерій Павлович

Доцент кафедри,
Заслужений артист України.

Освіта:

- Республіканська студія естрадно-циркового мистецтва (м. Київ, Україна)
- Державний інститут театрального мистецтва ім. А. Луначарського (м. Москва, Росія) -Артист театру та естради, режисер естради та масових видовищ.

Творча діяльність:

 1. За час роботи в Росконцерті й Укрконцерті зроблено і постановлено 40 естрадних програм і театралізованих шоу.
 2. У театрі зіграно понад 50 ролей.
 3. У кіно зіграно понад 17 ролей.

Досвід роботи:

 • артист розмовного жанру та художній керівник вокально-інструментальних ансамблів у філармоніях Росії та України;
 • режисер-постановник спецвідділу «Укрконцерту»;
 • головний режисер Естрадного театру «Шарж» м. Київ;
 • артист Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.

Робота на теперішній час:

 • Національний академічний театр російської драми ім. Л. Українки (м. Київ, Україна).
 • Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ, Україна).

Науково-педагогічна діяльність:

 1. Методичні рекомендації з режисури театралізованого концерту.
 2. Методика викладання курсу «Основи акторської техніки і режисури».
 3. Призначення курсу «Основи акторської майстерності».
 4. Програма курсу «Основи акторської та режисерської майстерності».
 5. Естрада і телебачення.
 6. Педагогічні умови підготовки режисерів естради.
 7. Режисура естради та масових видовищ: навч.посібник 2003-2006р.
 8. «Молочний шлях естради».
 9. «Майстерність артиста і ведучого» навчальний посібник 2016р.
Шлемко Ольга Дмитрівна

Шлемко Ольга Дмитрівна

професор, заслужена артистка України
кандидат мистецтвознавства

Шлемко Ольга Дмитрівна

професор кафедри режисури та акторської майстерності, кандидат мистецтвознавства, доцент, заслужена артистка України, член Національної спілки театральних діячів України

Близько 20 років працювала артисткою драми в театрах України, де зіграла більше 50 ролей, більшість з яких головні. Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів читців, учасниця численних державних концертів, інших культурно-мистецьких заходів.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Найменування дисциплін:

- «Сценічна мова»;
- «Основи теорії драми»;
- «Цілісний аналіз драматургічних творів»;
- «Майстерність актора»;
- наукове керівництво дипломними роботами;
- керівництво виробничою та переддипломною практикою.

ОСВІТА

Учбово-театральна студія при Львівському академічному театрі ім. М. Заньковецької (1982), спеціальність «Актриса», кваліфікація «Актриса драми».

Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого (1992), спеціальність «Театрознавство», спеціалізація «Театрознавець».

Аспірантура Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника зі спеціальності 17.00.02 – “Театральне мистецтво” (1999).

Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (2020), ступінь «Магістр» (з відзнакою), спеціальність «Сценічне мистецтво», спеціалізація «Режисура».

НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

Кандидат мистецтвознавства (2004), тема дослідження: «Гуцульський театр Гната Хоткевича як мистецький та етносоціокультурний феномен», доцент (2011).

ПОЧЕСНІ ЗВАННЯ ТА НАГОРОДИ

Заслужена артистка України (1998).

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ: (публікації та дослідження)

Наукові статті:

Авторка більше 50 статей у наукових виданнях та низки навчально-методичних праць.

Шлемко О. Д. Поетика драматичних творів Гната Хоткевича на гуцульську тематику та їх сценічне втілення // Записки наукового товариства імені Шевченка. Праці Театрознавчої комісії. Львів. 2007. Т. CCLIV. C. 170-224.

Шлемко О. Д. Театральні університети Леся Курбаса // Записки Наукового товариства імені Шевченка. Праці Театрознавчої комісії. Львів, 2011. Т. CCLXII. С. 99-135.

Шлемко О. Д. Доброчинність Марії Заньковецької в контексті доброчинності нації // Мистецтвознавчі записки : Зб. наук. Праць. Вип. 27. Київ : Міленіум, 2015. С. 348-360.

Шлемко О. Д. Ростислав Пилипчук як дзеркало культури наукової діяльності вченого // Студії з україністики: науково-навчальне видання. Випуск ХVІ. Київ, 2016. С. 109-118.

Шлемко О. Д. Франкова концепція народного театру в контексті сучасності // Студії з україністики: науково-навчальне видання. Вип. ХVІ. Київ, 2016. С. 566-578.

Шлемко О. Д. Особливий театр як дієвий інструмент художнього та арт-терапевтичного впливу // Мистецтвознавчі записки : Зб. наук. праць. Вип. 30. Київ : Міленіум, 2017. C. 297-307.

Шлемко О. Д. Драма Г. Хоткевича “Довбуш” у ракурсі сучасних досліджень // Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого: Зб. наук. праць. Вип. 20. Київ, 2017. С. 160-166.

Шлемко О. Д. Лесь Курбас і Гуцульський театр // Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого: Зб. наук. праць. Київ, 2017. Вип. 21. С. 52-62.

Шлемко О. Д. «Прахтикований жовнір» Гната Хоткевича – нездійснена постановка Леся Курбаса // Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Сценічне мистецтво. Київ : КНУКіМ, 2018. № 1. С. 72-89.

Шлемко О. Д. Становлення творчої особистості Леся Курбаса (1911-1912 роки) // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Мистецтвознавство / за ред. О. С. Смоляка. Тернопіль : Вид-во ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2019. № 1 (вип. 40). С. 204-220.

Шлемко О. Д. Міжнародний фестиваль жіночих монодрам «Марія» як діалог культур // Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Сценічне мистецтво. Т. 4. № 1. Київ : Видавничий центр КНУКіМ. С. 65-79.

Доповіді на конференціях:

Шлемко О. Д. Студентська театральна студія як чинник системи національно-патріотичного виховання // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : Зб. матеріалів Дев’ятої Міжн. наук.-творчої конф., м. Київ, 21 квітня 2016 р. Київ : НАКККіМ, 2016. С. 150-153.

Шлемко О. Д. Методика виховання інтонаційно-логічної виразності сценічного мовлення // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : Зб. матеріалів Десятої Міжн. наук.-творчої конф., м. Київ, 21 квітня 2017 р. Київ : НАКККіМ, 2017. C. 158-161.

Шлемко О. Д. Ігровий тренінг як засіб виховання техніки сценічного мовлення // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: виклики та концепції сьогодення. Зб. наукових праць / наук. ред., упор.: С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2018. С. 80-82.

Шлемко О. Д. Критичне осмислення теоретичної спадщини К. Станіславського у галузі сценічного мовлення // Сценічне мистецтво у світовому культурному просторі XXI століття: Матеріали І Всеукр. наук. конф. “Сценічне мистецтво у світовому культурному просторі XXI століття”. Київ : КНУКіМ, 2019. С. 55-59.

Шлемко О. Д. Лесь Курбас – учитель гімназії // «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології» : Матеріали Дванадцятої Міжн. наук.-творчої Інтернет-конференції. Київ : НАКККіМ, 2019. С. 48-52.

Шлемко О. Д. Підтекст як невід’ємний чинник сценічного мовлення // “Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: дослідницькі практики, динаміка розвитку, сфери реалізації”: Зб. наукових праць / наук. ред., упор. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2019. С. 218-224.

Шлемко О. Д. Літературна композиція як важливий етап опанування студентами мистецтвом художнього слова // Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги: Зб. наукових праць / наук. ред., упор. : С. Садовенко. Київ : НАКККіМ, 2020. С. 232-235.

Шлемко О. Д. Специфіка сценічного втілення байки // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології: Матеріали Чотирнадцятої Міжнарод. наук.-творчої дистанц. конф., Київ, 23 жовтня 2020 р. Київ: НАКККіМ, 2020. С. 83-86.

Шлемко О. Д. Специфіка формування сценічного образу вистави // Сценічне мистецтво: творчі надбання та інноваційні процеси: матеріали ІІ Всеукр. наук. конф. професорсько-виклад. складу, докторантів, аспірантів та магістрантів. Київ : Вид. центр КНУКіМ. 2020. С. 203-208.

Шлемко О. Д. “Психологічний аспект виховання майбутніх акторів і режисерів” // Актуальні дискурси мистецтва естради: традиції та європейська інтеграція: матеріали Всеукр. наук. конф. науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів, магістрантів та студентів. Київ : Вид. центр КНУКіМ, 2021. С. 124-128.

Навчально-методична робота

Шлемко О. Д. Сценічна мова: методика сценічного виконання гумористичних творів: методичні рекомендації до практичних занять для здобувачів освітнього рівня «Бакалавр» зі спеціальності 026 «Сценічне мистецтво». Київ : НАКККіМ, 2021. 40 с.

Шлемко О. Д. Сценічна мова: навчально-методичний комплекс для студентів спеціальності «Театральне мистецтво», спеціалізацій «Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм», «Режисер-постановник оригінально-трюкового жанру, актор, каскадер». Київ : НАКККіМ, 2010. 111 с.

Одна з розробників та гарант Освітньо-професійної програми (ОПП) «Акторська майстерність» першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 026 «Сценічне мистецтво» кваліфікація: актор, ведучий театралізованих видовищ і свят.

Творча діяльність

Підготовка читецьких програми та виступ з ними на різноманітних міських, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах.

У режисерському доробку більше двадцяти вистав за творами українських та зарубіжних авторів, а також за власними сценаріями, низки літературно-музичних та поетичних композицій.

Проведення низки майстер-класів з майстерності актора та сценічного мовлення на численних всеукраїнських та міжнародних фестивалях-конкурсах.

Підготовка до участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах більше 40 студентів, які стали лауреатами першого та другого ступенів, а також володарями Гран-прі.

 

Громадсько-культурна діяльність

На національно-патріотичній ниві проявила себе як учасниця відродження просвітянського руху в 1989 – на початку 1990 рр., активна членкиня Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка та Народного Руху України.

Очолювала як художній керівник у 1990-1992 роках політичний за своїм спрямуванням Галицький Молодий театр, який будив національний дух і вписав яскраву сторінку не лише в історію українського театру, а й в історію українського державотворення.

Активна організаторка, режисерка та учасниця численних громадсько-культурних та мистецьких заходів.

Створення в НАКККіМ у співавторстві Театру-студії “Коло” (2008), а також створення Студентської театральної студії “Слово” (2013), здійснення низки вистав і літературно-музичних композицій, показ їх на сцені НАКККіМ та на інших сценічних майданчиках України.

Сорока Іван Іванович

Сорока Іван Іванович

кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри

Почав працювати в НАКККіМ 2002 р.

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта:

1988 р. Рівненський державний інститут культури. Здобув диплом за спеціалізацією «Режисер самодіяльного народного театру».
2003 р. Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К. Карпенка – Карого, спеціальність «Театральне мистецтво», кваліфікація режисер драматичного театру, викладач.
2010 р. стажування на кафедрі сценічної мови Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого.

Професійна діяльність:

1988 –1989 р.р. режисер народного театру Народного дому м. Яворів Львівської області. Здійснив постановки вистав: «Зимовий вечір» М. Старицького; «Наталка Полтавка» І. Котляревського; «Філумена Мартурана» Едуардо де Філіппо, режисер масових свят, та творчих вечорів.
1989 –1990 р.р. керівник народної агітбригади Будинку культури «Юність» м. Калуш Івано-Франківської обл.
1990 – 1997 р.р. актор драми вищої категорії обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка м. Івано-Франківськ, де зіграв до двадцяти ролей.
2000 р. (під час навчання в театральному інституті) здійснив постановку вистави «Дерева вмирають стоячи» А. Кассона в музично-драматичному театрі ім. Івана Франка м. Івано-Франківськ.
2001 р. поставив дипломну виставу за п’єсою І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля» в Луганському українському музично-драматичному театрі.
2002 р. вперше здійснив постановку вистави за п’єсою Валерія Шевчука «Кінець віку (Вода життя)» на сцені музично-драматичного театру ім. Івана Франка м. Івано-Франківськ.
2003 р. на сцені Малого українського драматичного театру м. Києва поставив виставу «Втеча від реальності» Т. Іващенко, а в 2004 р. здійснив інтерпретацію цієї ж п’єси в Івано-Франківському театрі.
2005 р. головний режисер музично-драматичного театру ім. Івана Франка м. Івано-Франківськ. Здійснив постановку вистави «Дивна місіс Севідж» Джона Патріка.
2009 р. в Івано-Франківському театрі здійснив постановку «Далі тиша» за повістю «Поступись місцем завтрашньому дню» В. Дельмар.
З 2002 р. доцент кафедри режисури Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Творчі роботи:

 1. 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 рр. – посвята в студенти першого курсу на сцені Національної Філармонії України;
 2. 2006 р.– творчий вечір поета-пісняра М. Ковалка на сцені Національного театру оперети;
 3. 2008 р. – святкові концерти Академії, присвячені міжнародному жіночому дню;
 4. 2008 р. – День Перемоги на сцені НМАУ ім. П. І. Чайковського;
 5. З 2004 року – постійний режисер-постановник свята «Голосіївська весна» Національного аграрного університету, м. Київ;
 6. 2008 р. – постановка святкового концерту, присвяченого врученню дипломів випускникам НАКККіМ на сцені театру ім. Івана Франка.

Доповіді та виступи:

2012 р. Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : Шоста Міжнар. наук.-творча конф., присвячена 10-річчю кафедри мистецьких технологій 8–9 листопада 2012 р. – Київ : НАКККіМ, (доповідь «Художня мова у сучасному культурно-мистецькому середовищі»)
2012 р. Видатні особистості в контексті сучасних мистецьких практик : Всеукр. наук.-творча конф. 23 квітня 2013 р. – Київ : НАКККіМ, 2013.(доповідь «Роль художнього слова в театрі корифеїв»)
2012 р. Пріоритети виховання майстрів художнього слова у театральній педагогіці України : [доповідь] / І. І. Сорока // Освіта впродовж життя: вимоги часу : V Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті видатного вченого-педагога Олени Степанівни Дубинчук, 23 травня 2013 р. – Київ : Ін-т пед. освіти і освіти дорослих НАПН України, 2013

Конференції:

2015 р. Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : зб. матеріалів Восьмої Міжнар. наук.-творчої конф., м. Київ, 16 квітня 2015 р. – Київ : НАКККіМ, 2015. – С. 146–148
2015 р. Станіславський про підтекст у рукописі «Робота актора над роллю»/ І. І. Сорока // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : зб. матеріалів Восьмої Міжнар. наук.-творчої конф., м. Київ, 16 квітня 2015 р. – Київ : НАКККіМ, 2015. – С. 148–152
2015 р. К вопросу определения содержания понятия«иллюстрированный подтекст» / И. И. Сорока// Традыцыі і сучасны стан культуры і мастацтва : мат. Міжнароднай навук.-практ. канф. (28–29 лістапада 2013 г., гор. Мінск) : У 2 частках. Ч. 2. / уклад. Н. С. Бункевiч i iнш. ; гал. рэд. А. І. Лакотка ; Цэнтр даследаванняў беларускай культуры, мовы і літаратуры НАН Беларусі. – Мінск : Права і эканоміка, 2014. – С. 387–391
2015 р. Василь Сахновський про підтекст / І. І. Сорока // Регіональні культурні, мистецькі та освітні практики: матеріали Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (м. Переяслав-Хмельницький, 12–14 березня 2014 р.). – Мелітополь : Вид-во МДПУ ім. Б. Хмельницького, 2014. – С. 92–95
2015 р. Г. Крісті про підтекст / І. І. Сорока // Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології : зб. матеріалів Сьомої Міжнар. наук.-творчої конф. 9 квітня 2014 р. – Київ : НАКККіМ, 2014. – С. 120-122
2013 р. Художнє слово в театрі в контексті масової двомовності / І. І. Сорока // Театр та театральна педагогіка України у ХХІ столітті: теорія, методологія, практика : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. 21–22 лютого 2013 р. – Луганськ : ЛДАКМ, 2013. – С. 134–137 (0,2 д.а.)
2013 р. До проблеми навчання акторів – майбутніх носіїв художнього слова / І. І. Сорока // Якість вищої освіти: українська національна система та європейські практики : матеріали Міжнар. наук.-теорет. конф. 21–22 березня 2013 р. – Київ : НАКККіМ, 2013. – С. 185–187 (0,2 д.а.)
2013 р. Погляди Є. Ґротовського на розвиток дихально-голосового апарату актора / І. І. Сорока // Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття : матеріали Всеукр. наук.-теоретич. конф. молодих учених 18–19 квітня 2013 р. – Харків : ХДАК, 2013. – С. 214 (0,1 д.а.)

Публікації та дослідження:

 1. «Підтекст»: до визначення змісту поняття у системі К. Станіславського / І. І. Сорока // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Мистецтвознавство / [за ред. О. С. Смоляка]. – Тернопіль, 2013. – № 1. – С. 138–142. (0,5 д.а.);
 2. Статті у фахових виданнях України, включених до міжнародних наукометричних баз Роздуми про варіантність поняття «підтекст» (на матеріалі праці Г. Крісті) / І. І. Сорока // Мистецтвознавчі записки : зб. наук. пр. – Київ, 2014. – Вип. 25. – С. 183–190;
 3. Суперечність у визначенні К. Станіславським поняття «підтекст»: на матеріалі праці І. Промптової / Іван Сорока // Художня культура. Актуальні проблеми : наук. вісн. / Ін-т проблем сучасного мистецтва НАМ України ; редкол.: В. Д. Сидоренко (голова редкол.), О. К. Федорук (гол. ред.), А. О. Пучков (заст. гол. ред.) та ін. – Київ, 2014. – Вип. 10. – С. 110–115;
 4. Михайло Карасьов про підтекст К. Станіславського / Іван Іванович Сорока // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв : наук. журнал. – Київ, 2015. – № 1. – С. 122–127;
 5. «Ілюстрований підтекст» у тлумаченні К. Станіславського та послідовників його школи / І. І. Сорока // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : зб. наук. пр. – Київ, 2015. – Вип. 34. – С. 363–370;
 6. Розуміння поняття підтексту у праці «Художнє слово на сцені» Р. Черкашина / І. І. Сорока // Культура і сучасність : альманах. – Київ, 2015. – № 1. – С. 194–199;
 7. Статті в іноземних наукових періодичних виданнях:
  К вопросу становления и понимания понятия «подтекст» / И. И. Сорока // Искусство и искусствоведение: теория и опыт: от класики к постмодерну : сб. науч. трудов / [отв. ред. Н.Л.Прокопова; пер. Т.А.Григорьянц; Кемеров. гос. ун-т культуры и искусств]. – Кемерово, 2014. – Вып. 63–72.
Кратко Юлія Володимирівна

Кратко Юлія Володимирівна

Член спілки театральних діячів України,
Старший викладач,
Заступник директора Інституту сучасного мистецтва НАКККіМ з виховної роботи

Контакти:

НАКККІМ:
Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 106
Тел: (044) 280-11-17
Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Викладання:

 • режисура;
 • виробнича практика;
 • майстерність актора;
 • сценарна майстерність;
 • драматургія малих форм естрадного мистецтва.

Освіта і вчений ступень:

- Чернігівське музичне училище ім. Л.М. Ревуцького – спеціальність «Народні інструменти», кваліфікація «викладач з класу бандури, артист капели (ансамблю), керівник капели (ансамблю)»
- Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) – спеціальність «Театральне мистецтво», кваліфікація «режисер шоу-програм та масових свят, викладач фахових дисциплін»
- Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) – спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності», кваліфікація «магістр з менеджменту зовнішньо культурної діяльності, викладач фахових дисциплін»

Почала працювати в НАКККіМ у 2007 році
Науково-педагогічний стаж: більше 10 років.

Навчально-методична література:

 1. Дипломна робота: методичні рекомендації для студентів спеціальності 7.02020101 “Театральне мистецтво” спеціалізації “Режисер театралізованих видовищ та шоу-програм, викладач фахових дисциплін” / уклад. Матушенко В.Б., Кратко Ю.В. – К. : НАКККіМ, 2014. – 36 с.
 2. Наскрізна робоча програма “Навчально-виробнича практика” для студентів за галуззю знань 0202 “Мистецтво”, напрямом підготовки 6.020201 “Театральне мистецтво”, спеціалізацією “Режисура театралізованих видовищ та шоу-програм” / розроб. Кратко Ю.В. – К. : НАКККіМ, 2015. – 26 с.

Участь у фестивалях (вибрані):

 • VIII Міжнародний юнацько-молодіжний театральний фестиваль аматорських колективів «ЛіхтАрт» (2015, м.Рівне) – «Краща режисура», «Краща сценографія», «Краща чоловіча роль», «Краща вистава в номінації «навчальний театр»;
 • Фестиваль аматорського театрального мистецтва «НОРОВ» (2016, м.Чернігів) – «за пошук нових сучасних образотворчих засобів», «за кращу пластику та акробатику»;
 • Фестиваль молодіжних ініціатив «YOUTHDAY» (2017, м. Київ);
 • ІІІ Театральний фестиваль «Комора» (2017, м. Кам’янець-Подільський) – «Краща актриса» (А. Таможня), «Краща режисерська робота» (Г.Козютинська);
 • Х Міжнародний юнацько-молодіжний театральному фестиваль аматорських колективів (2017, м. Рівне) – «Краща вистава» в категорії «Навчальні театри», «Краще музичне вирішення»;
 • XXIV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Т. Шевченка (2018, м. Київ) – диплом І ступеня в номінації «Відеоформат читаної та співаної поезії Т.Шевченка»;
 • Міжнародний проект-конкурс «Тарас Шевченко єднає народи» (2018, м. Київ) – диплом ІІ ступеня в номінації «Відеоформат читаної та співаної поезії Т.Шевченка».

Участь у якості члена журі:

 • Відкритий фестиваль-конкурс шкільних та дитячих самодіяльних театрів «Перевтілення» (2015, 2016, 2017, 2018);
 • Міжнародний фестиваль аматорського театрального мистецтва «Санич» (2017);
 • Всеукраїнський фестиваль творчості «Під маскою легенд» (2018).

Участь у якості члена журі:

 • Майстер-клас з акторської майстерності в рамках фестивалю «Велика перерва» (2015);
 • Майстер-клас з режисури естради та масових театралізованих видовищ на Міжнародному юнацько-молодіжному театральному фестивалі аматорських колективів «ЛіхтАрт» (2017);
 • Майстер-клас з режисури естрадного номера на Міжнародній науково-творчій конференції Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології (2017);
 • Майстер-клас «М’язова свобода в акторській майстерності» (2017);
 • Майстер-клас «Модернізація класичного вертепного сюжету» в рамках Фестивалю-лабораторії «Різдвяна зірка» (2017);
 • Театралізований майстер-клас «Основні елементи акторської техніки» в рамках Міжнародного фестивалю аматорського театрального мистецтва «Санич» (2018);
 • Театралізований майстер-клас «Розвиток акторської майстерності» в рамках VІІ відкритого фестивалю шкільних та дитячих самодіяльних театрів «Перевтілення» (2018).

Режисер мистецьких акцій, перфоменсів, фольклорних дійств, концертів, літературних читань тощо.

Постійно бере участь в організації Посвят в студенти першокурсників НАКККіМ, Днів відкритих дверей в НАКККіМ, урочистих вручень дипломів, Творчих звітів НАКККіМ.

Являється автором та постійним організатором щорічного Фестивалю «Театральна весна в НАКККіМ» (з 2010 р.)

Режисер та художній керівник Естрадного театру «Шарж», з яким постійно проводить виступи по всій Україні. Постановки: естрадно-публіцистична вистава «Незримим писане пером» (2014), вистава «Під одним небом» (2015), вистава «З глибин до висот» (2016), тіньова вистава «Світло поруч» (2017), вистава-пошук «Відчуй себе» (2017), вертеп «12 страв» (2017), вистава «Почути тишу» (2018), вистава-променад «Ми голос маєм» (2018).

Завальський Олександр Васильович

ЗАВАЛЬСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ

Заслужений артист України, Доцент кафедри

Освіта і вчений ступень:

1983 Київський інститут театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка Карого,акторський факультет, спеціальність: актор драматичного театру та кіно.

Професійна діяльність:

1983 - 1985 рр. актор першої категорії Київського Національного театру ляльок, м. Київ.
1985 - 2014 рр. викладач сценічної мови, КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, м. Київ.
1985-1989 рр. викладач сценічної мови в Інституті Культури, кафедраа режисури масових видовищ, м. Київ.
1985-1989 рр. викладач риторики в Київському педагогічному інституті ім. Драгоманова.
1985-1989 р.р. керівник акторського курсу у Дитячій школі мистецтв №2.

Серед його випускників заслужені та народні артисти України: Олег Стальчук, Руслана Писанка, Дмитро Лалєнков, Антон Мухарський, Володимир Николаєнко, Ірина Мельник та інші.
Педагог-консультант з мови від СТД України: рецензує та проводить заняття зі сценічної мови у провідних драмтеатрах країни.
Автор, ведучий та режисер радіопрограм в «Європа-центр» на Першому каналі Національної радіокомпанії: «Польова пошта», «Розрада». Режисер та актор з озвучування та дублювання художніх, телевізійних, науково-популярних, документальних та мультиплікаційних фільмів на телеканалах і студіях: «1+1», «УТ-1», «Новий канал», «СТБ», «ICTV», «ТЕТ», «Тоніс», «К-1», «К-2», «ТРК-Київ», «Глас», «Сонце»,«Лідоєн», «Пропелер», «Бескиди», «Перехід-Мідіа».
На телевізійному каналі «Інтер» за 4 роки роботи (2000 –2004рр.) в якості режисера відділу дублювання та озвучування забезпечив понад 3,5 тисячі годин ефірного звучання.
Загалом з 1983 року до 2014 включно мною було озвучено та дубльовано понад 65 тисяч фільмів.
На ТРК «Глас» ведучий телевізійних програм «Компас», «Сторінки Євангелія», «Погода в православному світі», «Світ Православ’я». Знімався в епізодичних ролях у фільмах «Наталка Полтавка», «Твоє мирне небо», «Троянди для маестро», серіалі «Мухтар»

Кіно Віталій Анатолійович

Кіно Віталій Анатолійович

старший викладач

Освіта і вчений ступень:

1999 р Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого за спеціальністю «Режисер драматичного театру»
2002 р аспірантура КДІТМ ім.І.К.Карпенка-Карого - кваліфікація: «Викладач вищих навчальних закладів мистецтва»

Професійна діяльність:

Педагогічна практика:

1999-2005рр. викладав майстерність актора та режисуру в КДІТМ ім.І.К.Карпенка-Карого, на акторських та режисерських курсах факультету театрального мистецтва та на режисерському курсі факультету кіномистецтва. (В Майстернях І.О.Молостової, Е.М.Митницького, Ю.П.Висоцького, В.М.Судьїна, О.І.Коваля, К.М.Дубініна)
1997–2005рр. викладав майстерність актора, сценічну мову та історію мистецтв на театральному відділі Київської школи мистецтв ім.М.Вериківського.
2006–2013рр. викладав майстерність актора, сценічну мову та основи режисури в Київському коледжі театру і кіно. Був художнім керівником кількох акторських курсів, головою предметної комісії з акторської майстерності коледжу театру і кіно.
2013-2016рр. викладав в Київському Інституті екранних мистецтв на акторських та режисерських курсах.

Режисерська практика:

Постановки вистав у театрах Києва:

1996p. Академічний Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра («Чарівна кісточка» за Н.Осиповою
1998р. «Європа може зачекати» за Е. Скрібом
2000р. «Подорож на чарівний острів» за С. Тейлор
2004р. Національний академічний театр ім. І. Я. Франка («Кіт-чарівник» за О. Сенатович та В. Кіно
2000-2001pр. Театр «Срібний острів» («Жаклін» за Н.Бьодом, 2000, «Рома і Ружа» за Д.Урбаном, 2001)
1998-2006pр. Єврейський молодіжний театр-студія «Сім стільців» («Чорно-білий ескіз» за І. Перецем, 1998, «Суламіфь» за О.Купріним, 1999, «Рахіль, моє ягнятко…» за Н.Птушкіною,2000, «Скрипаль на даху» за Шолом-Алейхемом та Д. Боком, 2001, «А співаючих не має…» за власною п’єсою, 2001, «Тель-авівський блюз» за Г. Седовим, 2003, «Серенада» за Г. Горіним, 2006).

Постановки вистав у театрах Києва:

1996p. Академічний Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра («Чарівна кісточка» за Н.Осиповою
1998р. «Європа може зачекати» за Е. Скрібом
2000р. «Подорож на чарівний острів» за С. Тейлор
2004р. Національний академічний театр ім. І. Я. Франка («Кіт-чарівник» за О. Сенатович та В. Кіно
2000-2001pр. Театр «Срібний острів» («Жаклін» за Н.Бьодом, 2000, «Рома і Ружа» за Д.Урбаном, 2001)
1998-2006pр. Єврейський молодіжний театр-студія «Сім стільців» («Чорно-білий ескіз» за І. Перецем, 1998, «Суламіфь» за О.Купріним, 1999, «Рахіль, моє ягнятко…» за Н.Птушкіною,2000, «Скрипаль на даху» за Шолом-Алейхемом та Д. Боком, 2001, «А співаючих не має…» за власною п’єсою, 2001, «Тель-авівський блюз» за Г. Седовим, 2003, «Серенада» за Г. Горіним, 2006).

Інші постановки:

2009p. Концерт-вистава «Камінний господар» за В. Губаренком та Л.Українкою в Харківській філармонії, за участі Симфонічного оркестру „Слобожанський” (Диригент - заслужений діяч мистецтв України Шаліко Палтаджян)
2001р. Творчий вечір «Останній бал Маргарити» (Ювілейний вечір актриси Маргарити Бондарєвої) в Київському Академічному Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра
2002р. Урочистий вечір до Дня Перемоги «У війни не жіноче обличчя» в КДІТМ ім.І.К.Карпенка-Карого ( за участі викладачів і студентів КДІТМ)
2010р. Вистава-реквієм «Вічно живим» до Дня перемоги в ЦМ «Новий український театр» (за участі акторів театру та студентів Коледжу театру і кіно)

На сцені Центру мистецтв «Новий український театр» ідуть поставлені Віталієм Кіно вистави:

2009p. «БЕЗТАЛАННЯ» за І.Карпенко-Карим
2010р. «БЕЗЗАХИСНІ СТВОРІННЯ» за А.Чеховим
2010р. "КАРНАВАЛ ГРІХІВ" («Шекспіріада») за В.Шекспіром
2010р. "ЛЮБОВЬ.НАРКОТИКИ.ШАНСОН" ("Сім чудес крихітки Піаф") за власною п'єсою
2011р. "ТРИ АНЕКДОТИ НА ОДНУ ТЕМУ" за власною інсценівкою оповідань С.Цвейга, П.Мирного та А.Чехова
2012р. "МАЛЕНЬКИЕ КОМЕДИИ БОЛЬШОГО ДОМА" за А.Аркановим та Г.Горіним
2012р. "ЕРОТИЧНІ СНИ НАШОГО МІСТА" за власною інсценівкою оповіданьТ.Малярчук
2013р. "СВАТОВСТВО МОНТЁРА" по Н.Уваровой
2013р. "КОРАБЕЛЬ ЗІШТОВХНУВСЯ З АЙСБЕРГОМ..." за Т.Вільямсом
2014р. "УПС!.. Я ПРИШЁЛ" за М.Халєзіним
2015р. "ЩО ПОТРІБНО ХОЛОСТЯКУ" за В.Рибачуком
2015р. «ОТО БУЛА ВЕСНА» за І.Карпенко-Карим
- Вистави для юних глядачів Театру «БОЖЬЯ КОРОВКА» («ЯК ЛЕВЕНЯ ТА ЧЕРЕПАХА ПІСНЮ СПІВАЛИ» за С.Козловим, «ВЕСЕННЯЯ СКАЗКА» за Г.Остером, «У ЛУКОМОРЬЯ» за О.Пушкіним, «ІВАСИК-ТЕЛЕСИК» за М.Кропивницьким, "ЗОЛОТЕ КУРЧАТКО" за В.Орловим, "БОЖЬЯ КОРОВКА СПАСАЕТ МИР" за Н.Уваровою, «СНІГ ЙДЕ ДО МІСТА» за Т. Макаровою, «КРАЇНА СЕРЙОЗНИХ» за М. Смілянець та інші.)

Акторська практика:

 1. вистава Нового українського театру "УПС!.. Я ПРИШЁЛ" за М.Халєзіним;
 2. вистави "дитячого" репертуару Театру "Божья коровка":
  • "ПУТЕШЕСТВИЕ НА ВОЛШЕБНЫЙ ОСТРОВ" (Санта);
  • "КАК ЛЬВЁНОК И ЧЕРЕПАХА ПЕЛИ ПЕСНЮ" (Носоріг);
  • "ВОЛШЕБНАЯ КОСТОЧКА" (Дядечко Арег);
  • "У ЛУКОМОРЬЯ" (Піп, Старий);
  • "ВЕСЕННЯЯ СКАЗКА" (Заєць);
  • "КРАСНАЯ ШАПОЧКА И ОГНЕННЫЙ ПЕТУХ" (Старий Вогнегасник).

З 2015 року викладає в Національній Академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Рудніцька Олександра Олександрівна

Рудніцька Олександра Олександрівна

старший викладач
викладає сценічну мову та акторську майстерність

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта і вчений ступень:

2016p. Київський Національний університет театру, кіно і телебачення ім.І Карпенка-Карого (диплом з відзнакою, спеціальність – актриса драматичного театру і кіно, курс Ю.П. Висоцького)

Почала працювати в НАКККіМ 2018 р.

Професійна діяльність:

2014-2018pp. педагог акторської майстерності і сценічної мови, ТШ «Образ»
2016-2017pp. радіоведуча, Інтернет- та ФМ-радіо (69.02 хвиля) «Яскраве радіо»
З 2015p. актриса, театр КХАТ
З 2017p. викладач акторської майстерності, студія мюзиклу «О’Кей»
2017-2018pp. асистент викладача з акторської майстерності, викладач сценічної мови, керівник практики для студентів 1 курсу кафедри «сценічне мистецтво» – КНУКіМ і КУК

Публікації і дослідження:

 1. Науковий Вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого:Збірник наукових праць/Київський нац. ун-т театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого: редкол.: О.І. Безгін (голова) та ін.-К.,2018 р.-Вип.22.- 198с. Розділ Мистецька педагогіка: "Методологічні аспекти формування мовленнєвої культури студентів-першокурсників, майбутніх акторів», ( с. 162-166).

Творчій доробок:

Театральні вистави, театр КХАТЖ:

 • Лопе де Вега «Собака на сіні» – Марсела (з 2017);
 • А. П. Чехов «Чайка» – Маша (з 2017);
 • Леся Українка «Йоганна» – Сабіна (з 2016);
 • В.Шекспір «Гамлет» – Гертруда (з 2016);
 • М. Себастіян «Безіменна зірка» – школярка (з 2016);
 • Г.Горін «Ніч з графом Каліостро» – Химка (з 2017).

ТТелевізійні серіали:

 • «Реальна містика» – (73 серія) –Ніка, гол. роль , (2018);
 • «Лікар Ковальчук» – Ляля (11 серія,2017р);
 • «Черговий лікар» (29серія) – Жасмин,головна роль (2016);
 • «Реальна містика» (87 серия, «Кулон судьбы») – циганка Анжела, гол. роль (2015);
 • «Код Константина» (25 серія, «Свадебный подарок») – Нина, гол. роль (2015).
Богдан Оксана Віталіївна

Богдан Оксана Віталіївна

старший викладач акторської майстерності

Викладає в НАКККіМ з 01.09.2019 року.

Контакти: 

НАКККіМ:

Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7

Тел.: (044)280-11-17 (робочий номер)

Освіта:

1995 р. Київський Національний Університет Театру, Кіно і Телебачення ім. Карпенка-Карого (cпеціальність “Актор театру і кіно”)

Викладання:

- “Сценічна мова”

- “Основи акторської майстерності”

Професійна діяльність:

1995-2000 р.р. актриса Київського академічного театру юного глядача на Липках

2000 р.р. актриса в Антрепризній виставі-мюзікл “Вестсайдська історія”

2002-2006 р.р. актриса в Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра

2016-217 р.р. актриса в КХАТ

2017-2019 р.р. актриса в Театрі Сучасної драми і комедії

2018-2019 р.р. актриса театру “Особистості”

Акторські театральні роботи:

- М.Камолетті “Пікантна Ситуація” — Сюзанна, Жаклін

- А.Чехов “Ведмідь” — Попова

- А.Чехов “Пропозиція” — Наталя Степанівна

- М.Куліш “Мина Мазайло” — Килина

- М.Себастіан «Безіменна зірка» — Мадемуазель Ку-ку

- У.Шекспір “Гамлет” — Гертруда

- Л.Українка “Йоганна, жинка Хусова” — Марція

- Е.Раздзинський “Дон Жуан” — Донна Анна

- Т.Вайлдер «Наше Містечко” — Емілі Вебб

- М.Гоголь “Одруження” — Дуняша

- К. Гоцци “Король-Олень” — Анджела

- Грим “Король-Дроздобород” — Принцеса

- О.Олесь “Ніч на Полонині” — Мавка

Акторські кіно роботи:

- "Женский доктор"

- "Черговий лікар"

- "Реальная мистика"

- "Агенты справедливости"

- "Возвращение Мухтара"

- "Вещдок"

- "На грани"

Зайцева Ірина Євгенівна

Зайцева Ірина Євгенівна

професор кафедри, член Національної спілки театральних діячів України

Контакти: 

НАКККіМ:
Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7
Тел.: (044)280-11-17 (робочий номер)

Освіта: 

1990 р. - Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка- Карого (спеціальність «Театрознавство»)

Вчений ступінь, вчене звання:

2001 р. - науковий ступінь  - “Кандидат педагогічних наук”
2003 р. - вчене звання “Доцент”

Викладання:

- «Театрально-видовищна діяльність»
- «Мистецтво режисури»
- «Театральні системи та творчі методи режисерського мистецтва ХХ ст.
- «Історія театру і кіно»
- «Історія театру»
- «Тенденції розвитку світової драматургії»
- «Образні структури сучасної драматургії»
- «Цілісний аналіз драматургічних творів»

Здійснювала керівництво виробничою практикою студентів. Здійснювала керівництво дипломними роботами. Проводила лекційні, практичні та семінарські заняття з дисциплін

Наукові статті:

1. Деякі аспекти естетичного виховання майбутніх акторів і режисерів засобами театрального мистецтва // Вісник КНУКІМ. Серія: Сценічне мистецтво зб. наук. пр. Вип. 3/ М-во освіти і науки України, М-во культури України, Київ, нац. ун-т культури імистецтв. – Київ: Вид.центр КНУКіМ, 2019, – С. 94-106.

Доповіді на наукових конференціях:

1. Українське театральне мистецтво початку ХХI століття: стан та тенденції розвитку // Зб. матеріалів I Всеукраїн. наук-практ. конф. професорсько-викладацького складу.докторантів,аспірантів і магістрантів, «Сценічне мистецтво у світовому культурному просторі ХХI століття» Київ, 19 квітня 2019р. – Київ : КНУКіМ, 2019. – С. 16 – 22.

2. Роль емоційної пам’яті в майстерності актора (на прикладі образу Віри у виставі «Лавка» за однойменною п’єсою О. Гельмана) // Зб. матеріалів Міжнарод. наук-практ. конф. «Україна у світових глобалізаційних процесах: культура, економіка,суспільство», Київ, 20 – 21 березня, 2019р.

– Київ: КУК, 2019. – С. 193 –196.

3. Творчий внесок режисера А.Я. Літка у театральне мистецтво Миколаївщини // Зб. матеріалів Міжнарод. наук-практ. конф. «Україна у світових глобалізаційних процесах: культура, економіка, суспільство», Київ, 20 – 21 березня, 2019р. – К.: КУК, 2019. – С. 105 –109.

4. Сучасний український театр: виклики часу // Зб. матеріалів ІІІ Міжнарод. наук.-практ. конф. молодих вчених, аспірантів та магістрів «Культура і мистецтво: сучасний науковий вимір»/ М-во культури України, Київ, 5-6 грудня 2019 р. – Київ : НАКККіМ, 2019. С. 79-80.

5. До питання інтерпретації як складової сучасного театрального процесу // Зб. матеріалів Міжнарод. наук.-практ. конф. «Діяльність продюсера в культурно-мистецькому просторі ХХІ століття: творчі діалоги», Київ, 04 – 05 грудня, 2019р. – Київ: НАКККіМ, 2020.

Підручник:

1. Тенденції розвитку драматургії : підручник. / автор- І. Є. Зайцева. Київ : НАКККіМ, 2020. – 339  с.

Коломієць Ростислав Григорович

Коломієць Ростислав Григорович

доктор філософії, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України, професор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат державної премії імені Котляревського, лауреат театральної премії «Київська Пектораль», лауреат премії СТД України з театральної критики, володар Золотої медалі НАМУ і медалі «Ветеран праці»

Викладає в НАКККіМ з 01.09.2020 року.

Загальний педагогічний стаж: 45 років.

Контакти: 

НАКККіМ:

Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7

Тел.: (044)280-11-17 (робочий номер)

Освіта: 

1965 р.   КНУТКіТ ім. І. К. Карпенко-Карого.

Посади:

1994—2002 – обіймав посаду начальника управління театрального мистецтва Міністерства культури і мистецтв України.

 2002-2013 – учений секретар театрального відділення Академії мистецтв України.

З 2004 – член Наукової громадської ради при Вищій атестаційній комісії України. Член Національної спілки театральних діячів України. 

Викладання:

- “Акторська майстерність”/ “Основи акторської майстерності”

- “Режисура”

Монографії:

1. Театр П.К. Саксаганського та І.К.  Карпенка-Карого. - К.,1984.

2. Франківці. 1920-1995. – К., 1995.

3. Портрет режисера в інтер»єрі часу. Сергій Данченко. – К., 2002. 

4. Шаги Командора. Анатолий Новиков (російською мовою). – Симферопіль, 2004.     

5. Пристрасті за Богданом (укр. і рос. мовами). – К., 2006

6. Золотий ключик до країни щастя. Вінницький академічний театр ляльок. – Вінниця, 2008.

7. Практика неймовірностей. Феномен Коломийського театру – Івано-Франківськ, 2010

8. Спокуса лялькою або Невідворотність долі». – Хмельницький, 2010.  

9. Момент истины. Михаил Резникович (рос. мовою). – Київ, 2013.

10. Праздники и будни, радости и печали. История Белгородского театра кукол.(рос. мовою) – Белгород, 2013.

11. Театр, що об»єднує серця. Мукачівський драматичний театр.– Мукачево., 2017

12. Марко Кропивницький. - Харків, «Фоліо», 2018.

13. Лесь Курбас. – Харків, «Фоліо», 2018.

14. Михайль Семенко. - Харків, «Фоліо», 2018.

15. Остап Вишня Харків, «Фоліо», 2018.

16. Микола Бажан Харків, «Фоліо», 2018.

17. Александр Вертинский (рос. мовою), «Фоліо», 2019.

18. Микола Хвильовий. - Харків, «Фоліо», 2019.

19. Гнат Хоткевич Харків, «Фоліо», 2019.

20. Наталя Ужвій Харків, «Фоліо», 2020.

У 2020 році прийняті до друку і мають вийти у 2021 році у вид. «Фоліо» монографії: 

21. «Никифор Дровняк»

22. «Олена Теліга», 

23. «Олег Ольжич»,

24. «Наталка Полтавка»: 200 років на сцені, 100 років у кіно»

Переклади:

з англійської – Вільям Шекспір. «Гамлет» - Харків. – «Фоліо». – 2010. (п»єса у цьому перекладі поставлена в Коломийському академічному театрі ім. Озаркевича)

з німецької –   Йоган Гете. «Фауст» – Харків. – «Фоліо». – 2010.

з норвезької -  Генрік Ібсен. «Пер Гюнт» – Харків. – «Фоліо». – 2010. (п»єса у цьому перекладі репетирується у Національному академічному театрі ім. І.Франка)

з французької – Ежен Йонеско. Етюд на чотирьох. (п»єса у цьому перекладі репетирується як дипломна вистава студентів режисерського курсу НАКККіМ

з російської – Федір Достоєвський «Брати Карамазови» ( інсценізація цього роману уперше з»явилася на українській сцені у репертуарі Національного академічного театру ім. Франка.

з української на російську – «Суєта» Карпенка-Карого (п»єса у цьому перекладі вперше виставлялась в Росії в Омському Північному театрі)

Навчальні посібники: 

1. Традиції і новації українського театру. – навчальний посібник з історії укр. режисури і драматургії першої половини XIX - другої половини XX ст. - Київ,  - 2008.

2. Режисерська аналітика. Чаклування над вимислом. – навчальний посібник для Вищих навчальних закладів культури і мистецтва III-IV рівня навчання. Київ. – 2009.

Театральні роботи (вистави):

Поставлено 75 вистав. Кращі з них:

у Національному академічному театра ім. Франка – «Солдатська вдова» Миколи Анкілова, «Волинщик із Стракониць» Йозефа Тила, «Майська ніч» Михайла Старицького, «Каса маре» Йона Друце, «Недоспівана пісня» Олександра Підсухи…

у Тернопільському академічному театрі ім. Шевченка – «Спасибі тобі, моє кохання» Олекси Коломійця, «Кожного осіннього вечора» Івана Пейчева, «Жарти жартами» Олександра Підсухи…

у Коломийському академічному театрі ім. Озаркевича – «Суєта» Івана Карпенка-Карого, «Життя прекрасне» за оповіданнями Чехова у власній інсценізації…

у північному театрі м. Омська - «Суєта» Карпенка-Карого, перша постановка цієї п»єси російською мовою…

у театрі м. Штіп (республіка Македонія) - «Шлюбні ігри від ранку до світанку» за оповіданнями Чехова у власній інсценізації…

Почесні звання, науковий ступінь і відзнаки:

•1976— кандидат мистецтвознавства

•1982— лауреат премії Спілки театральних діячів України (у галузі театральної критики)

•1995— премія «Київська пектораль»

•1997— член-кореспондент Національної академії мистецтв України

•1998— лауреат премії ім. І.П.Котляревського

•2001— заслужений діяч мистецтв України

•2005— професор (Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого). Член Національної спілки театральних діячів України

•1986— медаль «Ветеран праці»

•2005— Золота медаль Академії мистецтв України

ЛОБОДА БОРИС ІВАНОВИЧ

ЛОБОДА БОРИС ІВАНОВИЧ

доцент кафедри режисури та акторської майстерності, заслужений артист України, артист драми, викладач, читець

Викладає у НАКККіМ з 01.09.2017 року.

Загальний педагогічний стаж: 8 років.

Контакти: 

НАКККіМ:

Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7

Тел.: (044)280-11-17 (робочий номер)

Освіта:

1960 р. -  закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого (викладачі М. Крушельницький, О. Фомін).

Посади:

1968 р. - працював у Запорізькому українському музично-драматичному театрі імені В. Г. Магара.

1969 р. - працював актором у Київському театрі юного глядача та почав багатодесятирічну співпрацю із Національною радіокомпанією України.

1978 р. - працював артистом розмовного жанру Національної філармонії України.

1990-ті рр. - працював викладачем у Київському інституті культури.

2015 р. – підвищення кваліфікації у НАКККіМ.

2020 р. - Борис Іванович озвучив твори Проспера Меріме Богдан Хмельницький (1863) та Українські козаки та їхні останні гетьмани (1865), Гійома Левассера де Боплана Опис України. Прийняв участь у проекті Українського інституту національної пам’яті «Пам’ять роду - історії людей, які пережили голодомор 1932-1933 рр., переказані їхніми нащадками» разом з Ларисою Недін, Неллею Даниленко, Галиною Стефановою, Василем Чорношкуром.

Багато років голос Бориса Івановича Лободи звучить на Українському радіо у передачах «UA: Радіо Культура», поетичних сторінках, програмі «Аудіокнижка».

Викладання:

«Сценічна мова»

Озвучені твори:

Іван Франко. Украдене щастя

Іван Франко. Захар Беркут

Пантелеймон Куліш. Чорна рада

Василь Королів-Старий. Нечиста сила

Тодось Осьмачка. Старший боярин («Наш Формат», 2006)

Микола Хвильовий. Я (Романтика) («Наш Формат», 2007)

Марк Твен. Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура («Наш Формат», 2013)

Антуан де Сент-Екзюпері. Планета людей. Маленький принц (2005)

Альбер Камю. Чума

Шота Руставелі. Витязь у тигровій шкурі («Наш Формат», 2006) 

та багато інших

Нагороди і почесні звання:

КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого – «Артист драми»

Літературна премія «Тріумф»

Міжнародна премія ім. Д. Нидченка

та багато інших


Шаркевич Наталія Григорівна

Шаркевич Наталія Григорівна

старший викладач кафедри режисури та акторської майстерності

працює в НАКККіМ з 01.09.2019 р.

педагогічний стаж 1,5 роки 

Контакти: 

НАКККіМ:

Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 7

Тел.: (044)280-11-17 (робочий номер)

Освіта: 

2015 р. - КНУТКіТім. І. К. Карпенка-Карого  - артист театру

Викладання:

- “Акторська майстерність”

Професійна діяльність:

1) Театр-студія мюзиклу «О'кей» - режисер, викладач з акторськоїмайстерності (2015р.)

2) Кіношкола «Goldentaurus»- викладач з акторськоїмайстерності, сценічноїмови (2016р.). 

3) Театр «КХАТ» - актриса (2015-2017р.).

4) Школа джазового та естрадного мистецтв – викладач з акторськоїмайстерності (2016р.).

5) КІМУ – викладач з акторської майстерності (2018-2019р.).

6) НАКККІМ –старший викладач з акторської майстерності (2019р.)

Режисерські роботи:

1. «Незнайка у квітковому місті» (музична вистава) (автор Н.Н. Носов) 2016р.

2. «Энни» (мюзикл) (автори: Ч. Страуз, М.Чарнин, Х. Грей, Т. Миан) 2016р.

3. «Кот-мореход» (музична вистава) (за мотивами вірша «Кот-мореход» Ю.Мориц)2016р.

4. «Жах напередодні різдва» (мюзикл) (автори: Т. Бьортон, К. Томпсон, М. Макдауел) 2017р.

5. «Всі миші люблять сир»  (мюзикл) (автор А.Водов) 2017р.

6. «Ширлі та шоколадна фабрика» (мюзикл) (за повістю «Чарли та шоколадна фабрика» Р. Даля) 2019р.

7. «Дім, чекай я йду»  (музична вистава) (за повістю «Яр» С.Сергіенка)2018р.

8. «Король-профітроль» (мюзикл) (автор В. Тимохін) 2019р.

9. « Перехідний вік» (вистава) (автор О.Крикун)

ВИПУСКНИКИ КАФЕДРИ:

         logo                    
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв 

Ми в соцiальних мережах:

Контакти
Адреса: вул. Лаврська, 9, корп. 15, м.Київ, 01015, Україна
Приймальна ректора:
(044) 280-22-82
Інститут практичної культурології
та арт-менеджменту:
(044) 280-94-12

Центр неперервної культурно-мистецької освіти:
(044) 280-34-04

Відділ кадрів та документо-
забезпечення:
(044) 280-92-09
Інститут сучасного мистецтва:
(044) 280-91-84
Приймальна комісія:
(044) 288-80-81,
(068) 784-49-27,
Факс: (044) 280-92-09
Отримати інформацію
щодо вступу в Академію
пн-пт 09:00-18:00
Антикорупційний уповноважений:
(044) 280-02-57
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Інститут дизайну
та реклами:
(044) 280-27-02